Yenikapı ruhuna coşkulu selam

Yenikapı’daki tarihi Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne Egeliler de meydanları doldurarak destek verdi. ’nda tam bir birlik ve beraberlik görüntüsü sergilendi. AK Partili ve CHP’li kurmaylar yan yana gelerek coşkuyla bayrak salladı

Giriş Tarihi: 8.8.2016
Yenikapı ruhuna coşkulu selam
Yenikapı'da Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne Egeliler de meydanlarda toplanarak destek verdi. Darbe girişimi sonrası aralıksız olarak demokrasi nöbetlerinin tutulduğu , sıcak havaya rağmen dün tamamen doldu. AK Parti İl Başkanı Bülent Delican ile CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel'in el ele çıktığı platformda iki partinin milletvekilleri yan yana durarak, birlik mesajı verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu da Konak Meydanı'na gelerek mitinge destek verdi. Partilerin il başkanları ve İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın ardından kürsüye gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz'da milletin tarihe geçecek bir destan yazdığını söyledi. Arslan, "Benden önceki arkadaşlar sizin kahramanlıklarınızı anlattı. Sizin kahramanlıklarınız burada bitmedi destan olarak devam edecek. Hainler bu millletin tankını tüfeğini millete doğrulttuğu sırada bizlere ve Cumhurbaşkanımıza sahip çıktınız. Millet Meclisine ve vekillere sahip çıktınız. Kimse böyle iman dolu bir yürek beklemiyordu. 15-16 yaşındaki gençlerimizin, gazi ve şehit olmak pahasına tank ve topların önüne yatacaklarını hiç kimse beklemiyordu. Kurtuluş savaşında 6 aylık bebeğinin emziren, 'bu bebek anasız babasız yetişir ama vatansız yetişemez' diyen Nene Hatun'ların torunlarını beklemiyorlardı. Kadınlarımızdan Rabbim razı olsun ki her biri bir Nene Hatun'dur.." dedi.

RANTİYE DEĞİL ŞANTİYE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsızlık duyan, Erdoğan'ın Türk milletinin ve mazlumlarının hakkını aramasından rahatsızlık duyan dış mihrakların, içerdeki hainleri aracı yaparak, ülkeyi yıkmaya çalıştığını ancak beceremediğini dile getiren Arslan, Beceremediler, sonsuza kadar da beceremeyecekler. Bu insanların artık gözü açıldı" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın derdinin "rantiye değil şantiye" olduğunu ifade eden Arslan, İzmir'in sadece çevre yoluyla, Konak tüneliyle yetinmemesi gerektiğini, çok daha fazlasının yapılacağını sözlerine ekledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar da yaptığı konuşmada "Bu bizim çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenikapı ruhuna coşkulu selam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN