Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’de kriz

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Büyükşehir’de kriz

Başkan Kocaoğlu, izne ayrılan Genel Sekreter Pervin Şenel Genç’in yerine Buğra ’yi görevlendirdi. Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey emekliliğini istedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, eylül ayında emekli olacak Genel Sekreter Pervin Şenel Genç'in izne çıkması ile yarından itibaren Genel Sekreterliğe vekalet etmesi için Genel Sekreter Yardımcısı Buğra 'yi görevlendirdi. Kocaoğlu'nun tercihini Gökçe'den yana kullanması Büyükşehir Belediyesi'nde krize neden oldu. Sabah'ın ulaştığı bilgiye göre Gökçe ile birlikte genel sekreterlik için en kuvvetli aday olarak gösterilen Mali İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey, bir kararla Büyükşehir ile yollarını ayırma kararı aldı. Atama olayından bir gün önce Başkan Kocaoğlu ile baş başa görüştüğü öğrenilen Erhan Bey, ikili zirveden morali bozuk ayrıldı. Bir gün sonra sabah erken saatlerde de Personelden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Barış Karcı'ya emeklilik dilekçesini verdi. Büyükşehir Belediyesi'nde şok etkisi yaratan gelişmenin ardından Genel Sekreter Yardımcısı Karcı, Erhan Bey'i ikna etmeye çalıştı. Geri adım atmayan Bey, istifa dilekçesinin işleme konmasını istedi, ardından da kafasını toparlamak ve bir kez daha kararını gözden geçirmek için izne ayrıldı. Bey'in önümüzdeki hafta içinde izinden döneceği öğrenilirken emeklilik dilekçesinin ise Başkan Kocaoğlu'nun önünde olduğu öğrenildi. Şimdi tüm gözler Bey ve Başkan Kocaoğlu'na çevrildi. Başkan Kocaoğlu'nun çete lideri olduğu iddiası ile 397 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı Büyükşehir davasında gözaltına alınan ve bir süre cezaevinde yatan Bey'in emeklilik kararı almasında Kocaoğlu'nun genel sekreterlik koltuğu için Gökçe'de karar kılmasının önemli rol oynadığı sızan bilgiler arasında yer aldı. Başkan Kocaoğlu'nun görevlendirmesi ile Genel Sekretervekili olan Buğra Gökçe, 2014 yılında gerçekleşen son yerel seçimlerin ardından Ankara Çankaya Belediyesi'nden İzmir Büyükşehir'e transfer olmuştu.

İZSU'DA DA DEĞİŞİKLİK
Büyükşehir'de taşlar yerinden oynarken bir gelişme de İZSU Genel Müdürlüğü'nde yaşandı. İZSU Genel Müdürlüğü'nde Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı görevini yürüten Tülay Yılmaz Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’de kriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN