Organları 5 kişiye umut oldu

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Organları 5 kişiye umut oldu

-Susurluk karayolunda geçirdiği kaza sonucun ağır şekilde yaralanan, hastanede ise beyin ölümü gerçekleşen 60 yaşındaki Mustafa Kızılca’nın organları 5 kişiye umut oldu

-Susurluk karayolunda bir benzinlikte kamyonun çarpması sonucu ağır şekilde yaralanarak kaldırıldığı Balıkesir Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan 60 yaşındaki Mustafa Kızılca'nın önceki beyin ölümü gerçekleşti. Aile görüşmesi için vakit kaybetmeden harekete geçen Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Mehmet Suluoğlu ve Koordinatör Yardımcısı Hemşire Emine Ekinci, aile ile görüşerek organların bağışlanmasını sağladı. Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatör Yardımcısı Hemşire Emine Dursun Ekinci, organ bağışının gerçekten ulvi bir görev olduğunun altını çizerek, "Merhumun ailesine buradan anlayışları, böyle bir işe imza attıkları ve insanlara örnek oldukları için teşekkür ediyoruz. Herkesin bugün yaşarken, organ bağışı ile ilgili fikirlerini aileleri ile paylaşmaya davet ediyorum. İnsanların beyin ölümü gerçekleştikten sonra aile görüşmesi esnasındaki en büyük sıkıntıları acaba yaşarken, ister miydi sorusuna cevap aramak oluyor. Birçoğu bu yüzden organ bağışını kabul etmeye biliyor" dedi.

BURSA'DAN EKİP GELDİ
Gerçekleştirilen başarılı operasyonun ardından merhumun 2 böbreği Acıbadem Hastanesi'ne yollanırken, yine Bursa Uludağ Üniversitesi'nden gelen ekip ise 1 karaciğer ile 2 korneayı alarak Bursa'ya döndü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Organları 5 kişiye umut oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN