Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’e dev destek

Giriş Tarihi: 18.8.2016
İzmir’e dev destek

ESBAŞ’ın sınırları genişleyecek ve kente 2 milyar liralık ilave ticaret hacmi sağlanacak. Bakan Zeybekci’nin katılımıyla imzalar bugün ’de atılıyor

Bakanı Nihat Zeybekci, Bakanlığınca önerilen ve Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan Serbest Bölgesi'nin (ESBAŞ) sınırlarının 300 bin metrekare büyümesini öngören kararın imza töreni için bugün 'e gelecek. Ege Serbest Bölgesi'nin genişlemesiyle birlikte 3 bin 500 kişilik istihdam ve 2 milyar liralık ilave ticaret hacmi sağlanacak. ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Faruk Güler, Ekonomi Bakanlığı'nın Türkiye'nin bir çok yerinde ekonomiyi kalkındırmak için çalışmalar yürüttüğünü belirterek, "Ege Serbest Bölgesi'nin sınırlarının genişlemesiyle ilgili verilen kararda Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci'nin katkısı şüphesiz. Ekonomi Bakanımız yalnız bu iş için değil Türkiye'nin bir çok yerinde ekonomiyi ve ticareti kalkındırmak için çalışmalar yürütüyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

ZEYBEKCİ'YE TEŞEKKÜR
ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Faruk Güler, ESBAŞ'ın sınırlarının genişlemesiyle ilgili, "Ege Serbest Bölgesi'nin sınırlarının genişlemesiyle ilgili Bakanlar Kurulundan karar çıkması noktasında Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci'nin katkısı çok büyük. Bakanlar Kurulu'ndan kararın çıkması Ekonomi Bakanlığı'nın teklifiyle oluyor. Ekonomi Bakanımız yalnızca bu iş için değil Türkiye'nin bir çok yerinde ekonominin eskisinden daha iyi olması için tedbirler alıyor. Bizimde yatırımcı ve sanayiciyi çekmek için sınırlarımızı genişletme noktasında yaptığımız bir uygulama. Ekonomi Bakanımızın katkıları ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz" dedi. Zeybekci, ESBAŞ'taki imza töreninin ardından İzmir Ticaret Borsası'nda kuru üzüm ve kuru incir ilk ürün törenine katılacak. Zeybekci daha sonra İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni (İESOB) ziyaret ettikten sonra Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclisi'ne özel konuk olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’e dev destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN