’de üniversite sevinci

Başbakan ’ın talimatı ile Gediz Üniversitesi’nin adı Bakırçay Üniversitesi, Üniversitesi’nin ismi İzmir Demokrasi Üniversitesi oldu. İzmir’in milletvekilleri de bu kararın hayırlı olmasını diledi

Giriş Tarihi: 21.8.2016
İzmir’de üniversite sevinci

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturmasında kanun hükmünde kararname kapsamında kapanan 'deki iki vakıf üniversitesi, kamulaştırıldı. Başbakan Binali 'ın talimatı, Meclis'e sunulan önerge ve tüm İzmir milletvekillerinin imzası ile Gediz Üniversitesi'nin adı Bakırçay Üniversitesi, İzmir Üniversitesi'nin ismi İzmir Demokrasi Üniversitesi olarak devlet üniversitesi oldu. Bakırçay ve Demokrasi üniversiteleri 2016-2017 öğretim yılının ikinci döneminden itibaren öğrenci kabul edecek. İzmir'de FETÖ'den kapatılan Gediz ve İzmir Üniversitelerinin öğrencileri, bu okullarda öğrenim hayatına devam edebilecek. Başbakan , "Üniversiteler kenti İzmirimize iki yeni üniversite hayırlı uğurlu olsun" dedi. Karar TBMM'deki 26 İzmir milletvekilinin tamamının imzası ve oturumda oy birliğiyle alındı. Üniversiteli öğrencileri rahatlatan karar Meclis'te de bir İzmir birliği rüzgarı estirdi. Tüm milletvekilleri sosyal medya hesabından kararı önergeye atılan 26 imzanın fotoğrafını paylaşarak duyurdu. TBMM'de iki üniversite için alınan kararın ardından AK Parti Grubu adına söz alan İzmir Milletvekili Atilla Kaya, "411 sayılı kanunla ilgili ciddi gayret gösterildi. Sabahlara kadar çalışma gösterdik. Şimdi sonuca ulaştıracağız. İzmir adına karlı çıktık. Hem İzmir hem Türkiye kazandı. İzmir'in en önemli şansı da AK Parti'nin Genel Başkanı, Başbakanımız İzmir'den...Ana muhalefet partisi Genel Başlanı Kemal Kılıçdaroğlu da İzmir milletvekili. Bu İzmir'de çok güzel bir sinerji oluşturdu. İzmir Demokrasi Üniversitesi ve Bakırçay Üniversitesi için başbakanımızın talimatı vermesinin ardından sağ olsun sayın Kılıçdaroğlu, MHP ve HDP grupları da ciddi gayret gösterdi. Bu birliğin karşısında ne PKK dayanır ne de FETÖ..." diye konuştu.

VEKİLLER TEK SES
AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan: Demokrasi ve Bakırçay Üniversiteleri İzmir'imize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Üniversitelerin kurulmasında Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım başta olmak üzere emeği geçen milletvekili arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım. AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan: İzmir'de 'İzmir Demokrasi Üniversitesi ve Bakırçay Üniversite' adıyla yeni üniversiteler kurulmuştur. Çözüm bekleyen bütün öğrencilerimize hayırlı olsun. AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, İzmir Demokrasi ve Bakırçay Üniversitesi tüm İzmirlilere hayırlı olsun. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan: İzmir ile ilgili yapabileceğimizi yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır: Gediz ve İzmir Üniversitesi öğrencileri, okullarında öğrenimine devam edebilecek.İzmir'e Bakırçay ve İzmir Demokrasi üniversitelerinin kazandırılmasının ardından AK Partili milletvekilleri önemli mesajlar verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, "Ülkemizin geleceğinde önemli katkılar sağlayacak, vatan millet sevdalısı gençleri yetiştirmesi dileğiyle ... İzmir'imize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise alınan kararın İzmir'e hayırlı olmasını diledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de üniversite sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN