Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ soruşturmasında evladım olsa affetmem

’de 15 Temmuz sonrası 336 açığa alındı. İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, terör örgütü FETÖ ile mücadelede taviz vermeyeceklerini ifade etti

Giriş Tarihi: 25.8.2016
FETÖ soruşturmasında evladım olsa affetmem
FETÖ'nün filizlendiği kent olan ve "örgütün başkenti" olarak bilinen 'deki Emniyet Müdürlüğü'nde 15 Temmuz'dan beri en büyük paralel yapı tasfiyesi gerçekleşti. FETÖ soruşturmaları kapsamında değişik rütbelerde 336 açığa alındı. Soruşturmalarla ilgili Egeli Sabah'a açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, girişiminden bu yana toplam 2 bin 330 kişinin gözaltına alındığını, 740 kişinin ise tutuklandığını belirtti. Uzunkaya, "15 Temmuz'dan sonra FETÖ soruşturmaları kapsamında İzmir'de şu ana kadar polis bölgesinde 2 bin 100 kişi gözaltına alındı. Şu anda halen gözaltında olan 500 kişi var. Emniyetteki işlemleri devam ediyor. 700 kişi tutuklandı. 450 kişi adli kontrol şartıyla serbest kaldı. 500 kişi mahkeme ya da savcılık tarafından serbest kaldı. Jandarma bölgesinde 230 kişi gözaltına alındı, bunlardan 40'ı tutuklandı" dedi.

ÇAKI DEĞİL UÇAKMIŞ
FETÖ soruşturmalarına 1.5 sene önce başladıklarını hatırlatan Uzunkaya, şu bilgileri verdi: "FETÖ/ PDY'ye yönelik operasyonlar İzmir'de 1.5 sene öncesinden başladı. Gerek sivil, gerek emniyet, gerekse askeriyeden şüpheli durumda olanlarla ilgili yasal ve kurumsal imkanlar elverdiği ölçüde mücadeleyi sürdürüyoruz. 15 Temmuz'da insanlar paralel yapıyı daha iyi tanıdı. Dolayısıyla başta vatandaşlarımız olmak üzere tüm kurumlar FETÖ'nün ne denli tehlikeli olduğunu gördü. Örgüt liderinin 'bizim çakı bıçağımız bile yok' diye yıllarca kullandığı ifadenin ne denli gülünç olduğu ortaya çıktı. 'Çakısı bıçağı yok' denilen örgütün uçaklarının, toplarının, tanklarının, makineli tüfeklerinin ve her türlü ağır silahlarının olduğunu 80 milyon 15 Temmuz'da görmüş oldu." Uzunkaya, devletin tüm imkanlarını kullanan örgütlü yapının vatandaşın milletinin karşısında yenilgiye uğradığını belirterek, "Bizler emniyet teşkilatı olarak bugüne kadar olduğu gibi her türlü terör örgütü ile PKK'sı, MLKP'si, DHKP-C'si, DAEŞ'i olmak üzere hür türlü terör örgütü ile hukukun içinde olmak kaydıyla hiçbir haksızlığa meydan vermeden tüm devlet aygıtlarından temizleyinceye kadar olanca gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Kendi evladım bile olsa affetmem. En yakınımda çalışan ve evlat sandığım personelim de olsa bu fark etmez" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ soruşturmasında evladım olsa affetmem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN