Türkiye'nin en iyi haber sitesi

85’inci kez merhaba

Enternasyonal ı, bugün Folkart’ın ana sponsorluğunda Kültürpark Fuar Alanı’nda 85. kez kapılarını açacak. Teması inovasyon olan fuarda İzmirliler, 10 gün boyunca eğlenceye doyacak

Giriş Tarihi: 26.8.2016
85’inci kez merhaba
Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen 85. Enternasyonal ı (İEF), bugün Kültürpark'ta açılıyor. Teması inovasyon, partner ülkesi Malezya ve onur konuğu ili Manisa olan İzmir Enternasyonal Fuarı, 26 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında 10 gün sürecek etkinliklerle; ticaret, inovasyon, kültür, sanat ve eğlencenin buluşma noktası olacak. İEF, bu yıl güçlü sponsorlarıyla da dikkat çekiyor. Ana sponsor Folkart ve inovasyon ana sponsoru Vestel işbirliğinde düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı, 85. yılında önemli markalara ev sahipliği yapıyor. Her yıl başka bir temayla düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nın bu yılki ana teması inovasyon olarak belirlendi. İnovasyon temasını bundan sonraki yıllarda da sürdürecek olan fuar kapsamında; tekno parklardan maker hareketine; dünyaca ünlü markalardan yazılım teknolojilerine kadar ana tema ile ilgili önemli isimler 2 No'lu Hol'de buluşacak.

MURAT BOZ SAHNE ALIYOR
Fuar çim konserleri Migros sponsorluğunda Murat Boz ile başlıyor. Fuar'ın açılış günü bugün saat 21.30'da gerçekleştirilecek konser ücretsiz olacak. Fuar süresince İzmir'de hayatın bir başka akacağını kaydeden Başkan Aziz Kocaoğlu, "Hem mutlu hem de çok heyecanlıyız. Çünkü bu fuar bizim hem bayramımız ve eğlencemiz hem de kazancımız ve bereketimizdir. Biz dünyayı burada tanıdık. Duvarların yıkılmasına burada şahit olduk Savaşlara, kıtlıklara, krizlere inat, İzmir Enternasyonal Fuarı hep dimdik ayaktaydı. Ve hep barış için var oldu" diye konuştu. Konserlerden söyleşilere, tiyatro oyunlarından gösterimlerine, sokak gösterilerinden sürpriz şovlara kadar pek çok etkinliğin gerçekleştirileceği 85. İEF bu yıl da yüz binlerce insanı Kültürpark'ta buluşturacak. Ana sponsor Folkart'ın İzmir'e getireceği dünyaca ünlü serbest stil motokros gösteri ekibi FMX Blackliner; fuar süresince Lozan kapısı girişi, Pakistan Pavyonu önüne kurulacak olan parkurda nefes kesen gösterileriyle izleyenleri büyüleyecek. Açılış gecesinde ilk şovunu 20.30'da gerçekleştirecek olan ekip, görkemli şovlarını fuar sokaklarına taşıyacak.

FUARDA FOLKART FARKI
Fuar Çim Konserleri, müzikal ve sahne şovlarıyla eğlenceli saatler geçirecek olan ziyaretçiler; tiyatro, sergi ve Sinema Burada Festivali gibi sanatsal etkinliklere de katılabilecek. Sinema gösterimleri, sergiler ve workshoplarla 85. İEF sanat dolu geçecek. Ekonomi Bakanlığı himayesinde düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nın giriş saatleri 16.00- 23.00, Fuar Çarşısı için giriş saatleri 12.00-24.00 olarak belirlendi.

ALIM HEYETLERİNDEN İZMİR ÇIKARMASI
İzmir Enternasyonel Fuarı (İEF) için İzmir'e gelen heyetler İTO, EBSO ve EİB temsilcileri ile buluştu. Sri Lanka Yatırım Ajansı Başkanı Indira Malwatte ve beraberindeki heyet, İzmir Ticaret Odası ve Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Daha sonra Ege Bölgesi Sanayi Odası'na geçen Sri Lankalı heyet, oda başkanı Ender Yorgancılar'a nezaket ziyaretinde bulundu. İTO'ya ziyarette bulunan Irak Planlama Bakanı Salman Al Juamili, ekim ayında İstanbul ve Gaziantep'te ticari işbirliğinin arttırılması için toplantı düzenleyeceklerini belirtti, İzmir'de de iş adamlarını bir araya getirmek istediklerini söyledi. Afganistan, Hindistan, Tacikistan, Gambiya ve Sri Lanka'dan kente gelen alım heyetleri ayrıca Ege İhracatçı Birlikleri üyesi iş adamlarıyla bir araya geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
85’inci kez merhaba
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN