Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı heyetlere zor gün teşekkürü

Giriş Tarihi: 27.8.2016
Yabancı heyetlere zor gün teşekkürü

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, temmuz ayındaki terör eylemine rağmen ’ye güvenerek İzmir Enternasyonal Fuarı’na (İEF) katılan yabancı delegasyona teşekkür etti Şebnem Bursalı Aziz Kocaoğlu Fatih

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, 85. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılış öncesi düzenlediği toplantıda yatırım yapmak amacıyla İzmir'e gelen yabancı heyetlere teşekkür etti. Metin, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak, "Birçok Avrupalı müttefikimizin yapmadığını yapıyorsunuz. Zor günümüzde bizim yanımızda duruyorsunuz. Mevcut durumda ekonomik ve siyasi anlamda 'de hiçbir sorun bulunmamaktadır. bir hukuk devletidir. Bu terör girişimin sorumluları bu girişime destek veren herkes hukukun üstünlüğü çerçevesinde ve yasalarımızın ön gördüğü şekilde yargılanacak ve cezalandırılacaklardır" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı kınayarak sözlerine başlayan Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Cizre'de şehit edilen askerlere Allah'taün rahmet diledi.

İZMİR'İN ÖNÜ AÇIK
Türk halkının demokrasi ve hukuk devleti paydasında buluştuğunu dile getiren Metin şöyle devam etti: "Bu noktada aramızda bulunan değerli dost ülkelerin, ortakların 'nin ve Türk demokrasisinin yanında yer almış olması bizim için çok değerlidir. Ancak diğer taraftan müttefikimiz olan birçok Avrupa ülkesi durumun ehemmiyetini anlamakta ve ülkemize destek vermekte geç kalmıştır. Türkiye'nin temmuz ayında maruz kaldığı bu terör eylemine rağmen Türkiye'ye duyduğunuz güven için ve uzun yıllardır İzmir'de devam eden geleneği sürdürmemize destek verdiğiniz için bir kez daha en içten duygularımızla teşekkür ediyoruz. Birçok Avrupalı müttefikimizin yapmadığını yapıyorsunuz. Zor günümüzde bizim yanımızda duruyorsunuz. Mevcut durumda ekonomik ve siyasi anlamda Türkiye'de hiçbir sorun bulunmamaktadır." Türkiye ekonomisinin son 6 yılda üstün performans gösterdiğini ifade eden Metin, "Son 13 yılda Türkiye'nin katettiği büyüme ve gelişme yolu Türkiye ekonomisine muazzam bir dinamizm kazandırmıştır. Kısacası son 13 yıl yaptığı atılımla geleceği umutla bakan bir Türkiye, geleceğe ümitle bakan bir İzmir var. Ticari olarak Akdeniz-Karadeniz geçişinde yer alan ve Balkanlar'a Avrupa'ya ve Anadolu üzerinden Ortadoğu'ya açılma imkanına sahip İzmir, Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden birisi. Türkiye'nin 3. büyük şehri ve ticari açıdan da 2. büyük şehridir" diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da Atatürk'ün "bu kentte fuarlar açın, sergiler kurun" talimatı üzerine cumhuriyetin kuruluşundan bu yana İzmir Enternasyonal Fuarı'na ev sahipliği yaptıklarını ifade etti. Swiss Otel'deki toplantıya İzmir Valisi Erol Ayyıldız, onur konuğu ülke Malezya ve onur konuğu kent Manisa'nın temsilcileri ile 24 ülkeden heyetler katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı heyetlere zor gün teşekkürü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN