Modern Sandıklı kuruluyor

’ın Sandıklı ilçesinde yapılan çalışmalar bğeni topluyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün sözleri bir bir yerine getiriliyor

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Modern Sandıklı kuruluyor
'ın Sandıklı Belediyesi, ilçeyi modern bir görünüme kavuşturuyor. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, seçim döneminde verdiği sözleri birer birer yerine getirerek ilçenin çehresini değiştiriyor. Çöl'ün Kent Meydanı, Kent Parkı, Cumhuriyet Parkı, Kaplıcala Mesire Alanı, Atıksu Arıtma Tesisi ve Yolu düzenlemesi gibi hizmetlerinin yanında 3. Etap TOKİ konutlarının başlamasına ön ayak olmasıyla ilçe modern bir görünüm kazanıyor.

ÜNİVERSİTE GELİYOR
Sandıklı'da 4 yıllık üniversite için de onay alındı ve eğitim atağına geçildi.

Kent meydanı geliyor
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Kent Meydanı ve sosyal tesislerin bulunduğu zemin katı tamamlanan yeraltı otoparkı inşaatında incelemelerde bulundu. 'Kent Meydanı' kapsamında katlı yeraltı otoparkı inşaat alanını gezen Başkan Çöl, inşaat alanında çalışan işçiler ile kısa bir süre sohbet etti. Yapımı hızla devam eden "Kent Meydanı" projesi kapsamında yapılan katlı yeraltı otoparkının zemin katının tabliye betonu atıldı, ikinci katın perde duvarı, kolonlarının kalıp ve demir işçiliği yapılmakta. Bittiği zaman Sandıklı tarihinde ilk olacak 'Kent Meydanı' ve otopark sorununu tümden çözecek olan 'yeraltı otoparkı' ile 'Sosyal Tesisler' bölgenin konuşulacak yapıları arasına aday.

Cumhuriyet Parkı ilçeye yakıştı
Sandıklı Belediyesi, Kent Park'ı halkın hizmetine sunmasının ardından ilçenin park ihtiyacını ortadan kaldırmak için Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ün talimatıyla Cumhuriyet Parkı'nı da tamamladı. İçinde yeni nesil çocuk oyun grupları, üstü kapalı ve açık oturma alanları, süs havuzları ve yeşil alanları bulunan park ilçenin hizmetine sunuldu.

Hizmet yapacağız
Başkan Mustafa Çöl, Sandıklı'ya Kent Park kadar modern bir park kazandırmanın mutluluğunu paylaştıklarını belirterek, "Hemşehrilerimizin hem yaz hem de kış aylarında faydalanabilecekleri bir yeni nesil park yaptık. İşletmesini Sandıklı Belediyesi olarak biz yapacağız. Halkımıza kaliteli hizmet verecek olan Yeni Cumhuriyet Parkı tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun" diye konuştu.


Kaplıca mesire alanı yenilendi
Sandıklı Kaplıca Camisi yanında bulunan mesire alanı Belediye Başkanı Mustafa Çöl' ün talimatıyla, baştan sona yenilendi. Yenilenen çocuk oyun grupları, içlerinde mangal yerleri bulunan ışıklı çardaklar, yürüyüş yolları, halı saha ve basketbol sahaları, çok yakında faaliyete girecek olan suni dere ile mesire alanı 7'den 77'ye herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Çevre düzenlemeleri bittiğinde çok modern bir alana dönüşecek olan Kaplıca Mesire Alanı şimdiden vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Hafta içleri kaplıcada konaklayan misafirler, hafta sonu da Sandıklılılar mesire alanını yoğun şekilde kullanıyor.

Çevre yolunda düzenleme
çevre yolundaki refüj yeniden düzenleniyor. Afyonkarahisar- Antalya karayolunun Sandıklı'dan geçen bölümündeki refüj, Sandıklı Belediyesi ve Karayolları 13'üncü Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle yenileniyor. Peyzaj çalışmaları kapsamında refüje 300 ibreli fidan, 10 bin çalı, 7 bin 500 mevsimlik çiçek, 50 bin metrekare çim alan, 2 sulama kuyusu ve otomatik sulama sistemi yapılacak. Bölgede yürütülen çalışmaları inceleyen Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, "Sandıklımızın adını duyurmak ve tanıtmak için çalışmalarımız artarak devam edecek. Sandıklı'yı baştan sona yenileyerek, hemşehrilerimize vermiş olduğumuz sözleri teker teker gerçekleştiriyoruz. İnşallah çağın gereklerine uygun, modern, geçmişini unutmadan, çağın modernizasyonunu yakalayan bir Sandıklı inşa etmek en büyük hedefimiz" dedi.

Sandıklı'da 3'üncü etap TOKİ inşaatı start aldı
TOKİ Başkanı Ergün Turan ile Ankara'da görüşen Başkan Mustafa Çöl'ün Sandıklı'da 3. Etap TOKİ projesinin başlayacağı müjdesini vermesinin ardından inşaatlar başladı. Yapılan arsa devrinden sonra projelendirme çalışması tamamlandı. Sandıklı Belediyesi tarafından öne çıkan talepler dikkate alınarak yürütülen çalışma neticesinde; B1 (2+1) 77 adet konut (75 m2) ve C1 (3+1) 100 adet konut (110 m2) olmak üzere 177 adet konut ile sosyal donatı yapılması uygun görülerek TOKİ inşaatı başladı. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, "İnşallah 3. Etap TOKİ inşaatını en kısa sürede bitirerek hemşerilerimizi ev sahibi yapmanın mutluluğunu yaşayacağız" dedi.

Asansörlü üst geçitte çalışma bitmek üzere
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ün girişimleri sonucunda Sandıklı'ya kazandırılan ve hem karayolunu hem de tren yolunu geçen asansörlü üst geçit tamamlanmak üzere. Yaklaşık 150 metre uzunluğunda olacak üst geçit, 80 metre karayolu, 60 metre de demiryolunu kapsayacak şekilde dizayn edildi. Çok kısa bir sürede tamamlanması beklenen üst geçidin karayolu başlangıcında bir adet, orta kısmında bir adet ve demiryolu çıkışında da birer adet olmak üzere üç adet asansörü bulunacak. Sandıklı'daki üst geçitten sadece karayolu geçilebileceği gibi karayolu ile beraber tren yolu da geçilip İstasyon Mahallesi'ne ulaşılabilecek. Karayolları ve Demiryolları tarafından ortaklaşa düzenlenen üst geçit bu bölgede yıllardan beri bir ihtiyacı da karşılamış olacak.

Dört yıllık üniversitede onay işlemi tamam
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hayırsever işadamı Murat Cem Turan ve Bakan 'nun yaptığı görüşmeler sonucu alınan dört yıllık üniversite sözü yerine getirildi. Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan 'Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu' hakkında bilgi veren Başkan Çöl, "4 yıllık üniversitemiz Bakanlar Kurulu kararı ile onaylanmıştır. Bu süreçte emeği geçen herkese ve özellikle Bakanlar Kurulu'nda bizzat takip ederek Sandıklımıza 4 yıllık yüksekokulun kazandırılmasını sağlayan Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Aile banyoları açıldı
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları'nda bulunan Orkide Saatlik Aile Banyoları baştan sona yenilenerek hizmet vermeye başladı. Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ün talimatları doğrultusunda yapılan tadilat, bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sonrası modern bir görünüm kazanan Orkide Saatlik Aile Banyoları, vatandaştan tam not aldı. Kaplıcada yapılan yatırımlar ve yenilikler sonrası bölgede gözle görülür bir yoğunluk ve talep oluşmaya başladı. Vatandaşlar, havuzlar, odalar, bekleme salonları ve çevre düzenlemelerinin yapıldığı Orkide Saatlik Aile Banyoları'nda yapılan yenilemeyi beğendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modern Sandıklı kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN