45 milyon liralık hal günden güne büyüyor

Büyükşehir Belediyesi’nin 45.8 milyon liraya inşa ettirdiği Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nin temeli nisan ayında atıldı. Kuraları da çekilen yeni halin, kasım ayı içinde açılacağı belirtildi

Giriş Tarihi: 6.9.2016
45 milyon liralık hal günden güne büyüyor

Büyükşehir Belediyesi'nin şehre vizyon katan, insanların yaşam standardını yükselten, esnafın da ön planda tutulduğu proje ve yatırımlarıyla ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi'nin Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının çalışmaları kapsamında yeni Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali'nin temeli nisan ayının sonunda Başkan Ahmet Edip Uğur tarafından atıldı. Altıeylül İlçesi'ndeki Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'ne yakın Akçakaya (Kesirven) Kırsal Mahallesi civarındaki 110 bin metrekare yüzölçümüne sahip yeni halin maliyeti 45 milyon 843 bin TL olduğu bildirildi. Halin temel atma törenine, Başkan Uğur'un yanı sıra, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Ekrem Pehlivan, Genel Sekreter Yardımcıları, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Başkanı Fehmi Erdem, Balıkesir Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Ayhan Baydan, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mekin Tüzün, diğer daire başkanları, ilçe belediye başkanları, DSİ ve Orman Bölge Müdürleri, bürokratlar, Kesirvenli vatandaşlar ve basın mensupları katıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Uğur, Balıkesir'in tarım ve hayvancılıktaki üretimlerin yılın 12 ayında yapılabilen, ürün çeşitliliği açısından da 'nin en önemli hayvansal ve bitkisel üretim merkezlerinden biri olduğunu hatırlattı. Günümüzde sebze ve meyve ticaretinin en yoğun şekilde gerçekleştiği yerlerin toptancı halleri olduğunu kaydeden Başkan Uğur, Balıkesir'in Büyükşehir olmasıyla beraber il genelindeki 5 adet Yaş Sebze ve Meyve Toptancı hali ve 1 adet Su Ürünleri Hali'nin Büyükşehir Belediyesi bünyesine katıldığını, bu hallerin gerekli tüm bakım, onarım çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi'nce düzenli olarak yapıldığını, ancak buraların teknik ve altyapı olarak birçok ihtiyacının olduğunu söyledi.

"TÜRKİYE'Yİ DOYURAN KENTİZ"
Balıkesir'in, "'yi doyuran il" ve "Tarımın başkenti" olduğunu hatırlatan Başkan Uğur, çalışmaların hızla sürdüğü Çay Deresi Rekreasyon Alanı projesi nedeniyle merkez dışına alınacak olan yeni halin şehir merkezindeki araç trafik yükünü de ciddi oranda azaltacağını vurguladı. Halden istifade edeceklerin daha rahat şartlarda çalışmasını istediklerini söyleyen Başkan Uğur, "Tüccar, komisyoncu ve üreticilerimizin daha rahat şartlarda çalışabilmeleri, ürünlerini depolayabileri için her biri toplam 300 metrekare olan ticari birimleri yapılacaktır. Hal içinde daha rahat çalışma ortamının sağlanması için toplam 45 bin 600 metrekare alanın asfalt kaplaması yapılacaktır" dedi. Başkan Uğur, yeni toptancı halinin kasım ayında hizmete açmayı planladıklarını açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
45 milyon liralık hal günden güne büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN