FETÖ’ye hayır dedi 9 yıl kabus yaşadı

Giriş Tarihi: 8.9.2016
FETÖ’ye hayır dedi 9 yıl kabus yaşadı

Pars ’ün sahibi İlhami Çakar, FETÖ’nün kendisinden 2007’de yüklü miktarda istediğini vermeyince akılalmaz baskılara maruz kaldığını belirterek, “Torunumun hakkı için davacıyım” dedi

25 yıldır akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren Pars 'ün sahibi, işadamı İlhami Çakar, FETÖ'nün 2007'de başlayan acımasız baskılarına direnerek ayakta kalmaya çalıştığını, bu yapının zulümlerinin hesabını mutlaka vermesi gerektiğini belirterek, "İstediklerini vermeyip, direndiğim için ihalelere giremez hale getirildim. Torunumun hakkı için, binlerce çalışanımız için bu meselenin sonuna kadar peşinde olacağım" dedi. Türkiye'de 21 şehirde, İzmir'de de 18 bölgede akaryakıt istasyonu bulunan Pars Petrol'ün kurucusu inşaat mühendisi İlhami Çakar, FETÖ/ PDY'nin geçmişte kendisini de hedef aldığını açıkladı. 9 yıl önce FETÖ okullarını temsilen kapısını çalan kişilerin, yüklü miktarda istediğini ve buna olumsuz cevap verince kabus dolu yılların başladığını söyledi. Çakar, devletin içindeki FETÖ'cüler eliyle "hukuk ve adalet mekanizmasını alaşağı eden karar ve yöntemlere" maruz kaldığını belirtti. 9 yıl boyunca eli kolu bağlanarak mahkeme ve maliye koridorlarında süründürüldüğünü söyleyen Çakar, "Yapmadıklarını bırakmadılar. Kumpas kurarak ihale yasağı getirdiler. Teminat mektuplarını nakte çevirerek ödemek zorunda bırakıldım. 'Ankara'da bu sorunu 500 bin TL'ye çözerim' diyen avukat gözaltına alınan FETÖ'cüler arasında. Belediyelerde aldığımız ihalelerin tümü iptal edildi. Zararımız, 15 milyon doların üzerinde. 2004-2008 yılları arasında defterlerimizi incelemeye aldılar ve şirketimiz ÖTV mükellefi olmamasına rağmen ÖTV cezası kestiler. Keyfi olarak beni ve şirketlerimi batırmak için kurulan tezgaha karşı dava açtık. Davaları kazandık, ancak yine de haklılığımızı ispatımız uzun bir zaman aldı. Enerjimiz ve zamanımız işimiz yerine, haksız yere mahkemelerin kapısında tüketildi. Ne bilirkişi ne danıştay dinlediler" dedi. Türkiye genelinde, şirket ve bayiliklerinde yaklaşık 5 bin kişiye iş-aş imkanı sağladıklarını anlatan işadamı Çakar, "Biz zaten ülkemiz ve devletimiz için işini doğru yak katma değer üreten ve kalkınmaya katkı koyan bir kuruluşuz. Elbette hayır işleri ve yardımlarımız oluyor. Ancak, çetevari bir üslupla istenen o devasa miktarı ödemek bana zül geldi. Elbette pişman değilim. Evet maddi ve manevi olarak çok yoruldum ve çok üzgünüm ancak üzüntümün sebebi sadece kaybettiklerim değil, bu gözü dönmüş örgütün devletimize ve milletimize kaybettirdikleri. 15 Temmuz gecesi, hepimiz bunların neler yapabileceğine tanık olduk. Hangi taş kaldırılsa altından çıkıyorlar. Mağduriyetlerin ve süistimallerin haddi hesabı yok" dedi.

ERDOĞAN HAKLI ÇIKTI
Çakar, FETÖ'nün yerli sermayeyi yok ederek, ülkeyi krize sürüklemeyi hedeflediğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: "Hedefleri, 2023 rotasını çizen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı engellemekti. Bizim gibi yerli sermayeli şirketleri, onların dümenine girmeyen kuruluşları yok ederek ekonomik kriz çıkmasını istediler. Cumhurbaşkanımız, önemli uyarılarda bulundu, mesajlar verdi. Ancak, yeterince anlaşılmadı. Başta bankalar, finans kurumları olmak üzere onu yalnız bıraktılar. Şimdi yaşananlar, kendisinin ne kadar haklı olduğunu gösteriyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’ye hayır dedi 9 yıl kabus yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN