Hainler hapsi boyladı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Albay Kadir Canpolat’ın Komutanı Orgeneral Abdullah Recep’i yakalama talimatı verdiği dört rütbeli tutuklandı

Giriş Tarihi: 11.9.2016
Hainler hapsi boyladı

İzmir'de 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişimi sırasında Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'i yakalama talimatı verdiği öne sürülen Albay Kadir Canpolat ile 7 rütbeli , tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Gözaltına alınan rütbeli askerlerden 4'ü tutuklandı. İzmir'de 15 Temmuz darbe girişiminde Ege Ordu Komutanlığı'nı ele geçirmek için askerlere silah verdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 1'i albay 7 rütbeli asker tutuklanma istemiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, darbe girişiminin yaşandığı gece, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'i yakalama talimatını veren rütbeli askerleri tespit etti. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlarla Mücadele Bürosu Savcısı, kimlikleri tespit edilen Albay Kadir Canpolat ve 6 rütbeli asker için yakalama ve gözaltı talimatı verdi.

SİLAH DEPOSUNU AÇMIŞ
Harekete geçen Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Albay Kadir Canpolat , üstteğmenler Bilgin Kaçar ve Zekeriya Özcanoğlu, Yüzbaşı Mehmet Emin Önde, Teğmen Nuri Türkalp Başçavuş Şahin Öztürk ve Uzman Çavuş Gökhan Gök'ü gözaltına aldı. Maltepe Askeri Lisesi eski komutanı Canpolat'ın izinli olmalarına rağmen diğer 6 askeri, Maltepe Askeri Lisesi'ne çağırdığı, bu askerlere eğitim elbisesi giydirdiği, silah deposunu açarak otomatik silahlar ile çok miktarda mühimmat verip, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'i gözaltına alma talimatını verdiği tespit edildi. Emniyette işlemleri tamamlanan 7 rütbeli asker, Bayraklı Adliye Sarayı'na gönderildi. Olayı soruşturan Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı, dosya üzerinden 7 kişiyi tutuklanması istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti.

TUTUKLU SAYISI 5'E ÇIKTI
İzmir'de, 15 Temmuz gecesi darbe girişimi sırasında Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'i yakalama talimatı verdiği öne sürülen Albay Kadir Canpolat'ın silah verdiği rütbeli askerden 4'ü tutuklanırken, 2 kişi adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı ile serbest bırakıldı. Mahkeme, Üsteğmen Zekeriya Özcanoğlu, Yüzbaşı Mehmet Emin Önde, Teğmen Nuri Sait Türkalp ve Başçavuş Şahin Öztürk'ün tutuklanmasına, Uzman Çavuş Gökhan Gök ile Üsteğmen Bilgin Kaçar'ın yurt dışına çıkış yasağı ve adlı kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi. Albay Kadir Canpolat'ın da daha önce tutuklandığı operasyonda böylece tutuklu sayısı 5'e yükselmiş oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hainler hapsi boyladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN