Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engeller ortadan kalktı

MÜFED Başkanı Necip , 15 Temmuz’daki hain kalkışmanın milletçe bastırılmasının ardından ’nin geleceğinden eskisine göre çok daha umutlu olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 12.9.2016
Engeller ortadan kalktı

Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır, grup bünyesinde çalışan personelle bayramlaştıktan son gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 'nin 15 Temmuz'da haince planmış çok büyük bir badire atlattığını dile getiren Nasır, "15 Temmuz kalkışmasından sonra yaşananlarla birlikte Türkiye'nin 2023 vizyonu önündeki engellerin de büyük bir kısmı ortadan kalktı. Tıkanıklığın nedenlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte artık hedeflerimiz için çok daha hızlı koşabileceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın, ülke ekonomisini ve sektörü çok iyi analiz ederek gerekli atılımları yaptığının da altını çizen Nasır, "Kredi faiz oranlarının psikolojik sınır olan yüzde 1'in altına çekilmesi ve KDV oranının 6 ay boyunca yüzde 8'e indirilmesi çok olumlu adımlar. KDV indiriminin devamlı olmasını istiyoruz" diye konuştu. 'de mevcut projelerle talebin doğru orantılı olmadığının altını çizen Nasır, konut stoğunun yüzde 85'inin dönüşmesi gerektiğine dikkat çekti. İstanbul Otoyolu ve Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı'nın İzmir'i bir cazibe merkezi haline getirdiğini hatırlatan Necip Nasır şunları söyledi: "Önümüzdeki 10 yıl içinde konut açısından en büyük talep İzmir'de olacak. Bu talep doğrultusunda İzmir'in bir an önce planlanması gerekiyor. Fakat ortada henüz bir plan yok. Arsa üretilemiyor. Bu da konut fiyatlarının önümüzdeki dönemde ciddi oranda artacağının habercisi."

KONUTTA BAYRAM HAVASI
İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, faiz oranlarının düşmesiyle herkesin ev sahibi olmasının yolunun açıldığını söyledi. Güleroğlu, buna karşın yoğun talep nedeniyle emlak fiyatlarında artış da yaşanabileceğine dikkat çekerek vatandaşlardan elini çabuk tutmasını istedi. Güleroğlu, "Faiz oranlarının düşmesi sayesinde herkes ev sahibi olabilecek. Vatandaşlar ellerini çabuk tutup bu fırsatı kaçırmasın" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engeller ortadan kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN