Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekol Sanat’ta 4’üncü sezon

Ekol Sanat Galerisi, Türk resminin değerli isimleri Ali Atmaca ve Karakaya’nın “Yağmurdan Hemen Sonra-Duvarların Ardında” adlı sergisi ile sezona “merhaba” dedi

Giriş Tarihi: 22.9.2016
Ekol Sanat’ta 4’üncü sezon
'de sanatın en önemli adreslerinden biri olan ve 3 sezon boyunca Türk Resim Sanatı'nın en önemli temsilcilerini İzmirli sanatseverler ile buluşturan Ekol Sanat Galerisi dördüncü sezonu ressam Ali Atmaca ve Karakaya'nın "Yağmurdan Hemen Sonra - Duvarların Ardında" isimli sergisiyle başlattı. Ekol Hastaneleri ve Ekol Sanat Galerisi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz, "Ekol Sanat Galerisi'nin 4'nücü sezonunda iki değerli sanatçıyı aynı anda İzmirli sanatseverlerle buluşturmaktan mutluyuz. Bu sezonun ilk sergisinde, insanın içini ısıtan hayat resimleriyle önemli Türk resminde önemli yer etmiş Ali Atmaca ve genç ressamlarımızdan Ayşen Karakaya ile bir aradayız" diye konuştu.

SANAT HERKES İÇİN
Ressam Ali Atmaca, sanata ve sanatçıya değer veren Dr. Mehmet Baz'a teşekkür ederek, "Kendisi çalışma şekli, sanata, basına ve çalışanlarına duyduğu saygıyla Türkiye'nin gündemine oturmuş durumda. İnsanlar bir şekilde Ekol Sanat Galerisi'ne ulaşabiliyor. Herkes buraya gelmek istiyor. İstanbul'daki sanatçılar ve galericiler Mehmet Baz ile çalışmak istiyor. Ekol Sanat Galerisinden sonra diğer galericiler kendilerini düzeltmeye ve yenilemeye başladılar" dedi. Ressam Ayşen Karakaya ise mezun olduğu dönemde Ali Atmaca'yı tanımadan onun kendi resimlerini satın aldığını öğrendiğini ve bu sayede tanıştıklarını söyledi. Karakaya, 4 yıl önce Bodrum'da bir karma sergide Ali Atmaca'yı ziyaret ettiğini ve daha sonra Bodrum'da yaşamaya başladığını söyledi. Bodrum'a gelmeden önce karamsar ve genelde üç renkle resimler yaptığını söyleyen Karakaya "Bodrum'a geldiğim zaman renklenmeye başladım. Daha renkli eserler ortaya çıkardım. Bence sanat bir haktır ve herkes içindir. Hiçbir zümrenin değildir. Kendi resimlerimde rakamlarla bir takım doğum ve ölüm tarihlerini şifreliyorum. Bazen de anlatmak istediğimin kelime karşılığı yoksa kendi kelimelerimi üretiyorum" diye konuştu. Son dönem çalışmalarından oluşan ve yaklaşık 70 adet eserin yer aldığı, Ali Atmaca ve Ayşen Karakaya'nın "Yağmurdan Hemen Sonra-Duvarların Ardında" adlı sergisi 12 Ekim'e kadar İzmir Ekol Sanat Galerisi'nde izlenebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekol Sanat’ta 4’üncü sezon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN