Türkiye'nin en iyi haber sitesi

e tuzak kurdular

’daki annesinin akli dengesinin yerinde olmadığını belirten M.S, “4 milyon lira değerindeki arazisi FETÖ üyelerince hazırlanan tuzak sayesinde örgüte kazandırıldı” dedi

Giriş Tarihi: 25.9.2016
Anneme tuzak kurdular
'nın Yunusemre ilçesinde yaşlı bir kadına ait 6 bin 482 metrekarelik değerli bir arsanın, FETÖ mensuplarınca hazırlanan "tuzak" sayesinde örgüte kazandırıldığı iddia edildi. Arsa sahibi Z.S'nin (78) oğlu M.S'nin yaptığı açıklamada, akli dengesi yerinde olmayan annesine ait yaklaşık 4 milyon lira değerindeki arsanın, FETÖ'ye bağışlandığını öğrenince konuyu araştırdıklarını, örgüt üyelerinin annesine Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden "Akıl sağlığı yerindedir" raporu alarak burayı örgüte kazandırdıklarını tespit ettiklerini anlattı.

ANNEM SAATİ BİLE BİLMEZ
Bunun üzerine konunun soruşturulması için Manisa Valiliği'ne başvurduklarını, görevlendirilen muhakkikin şahitleri dinlemediğini savunan M.S, " oturduğu evin adresini sorsan bilmez, saat ve zaman kavramını yitirmiş, parayı tanımaz. Kendisi ilkokul mezunu. Muhakkikin soruşturmasında raporun Sağlık Bakanlığı mevzuatına uygun olduğu gösteriliyor. Nasıl olur da bu durumdaki bir kişi test sonucunda 30 sorudan 29'una net cevap verebilmiştir" dedi. Raporun ve bağış yapılan arsa tapusunun bölünmesinde yardımcı olan ve raporda da adı geçen doktor hakkında muhakkik tarafından adli ve idari soruşturma yapılmasına gerek olmadığı yönünde rapor verildiğini dile getiren M.S, "Bu doktor şu anda Manisa'daki FETÖ operasyonunda tutuklandı" diye konuştu.

ŞİMDİ CEZAEVİNDELER
FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Bank hesaplarında yapılan incelemede bu arsanın 150-200 bin liraya satıldığının tespit edildiğini kaydeden M.S, incelemede annesinin doktor Fahrettin Er ve avukat Menderes Hırçıner'e vekalet verdiğinin belirlendiğini, soruşturmalar kapsamında bu kişiler ile Bank Asya Manisa Şube Müdürü'nün de tutuklandığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anneme tuzak kurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN