Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Nöbetlerde bir su bile dağıtmadılar’

Giriş Tarihi: 30.9.2016
‘Nöbetlerde bir su bile dağıtmadılar’

AK Partili , Konak Belediyesi’nin 27 gün süren demokrasi nöbetlerine destek vermediğini ifade etti. Milletvekili Sürekli ise tehlikenin hala geçmediğini söyledi

AK Parti Konak İlçe Danışma Meclisi toplantısı İkiçeşmelik semtindeki öğretmenevinde gerçekleştirildi. Yoğun ilginin olduğu toplantıya AK Parti Milletvekili Kerem Ali Sürekli, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Abdurrahman Tosun, Ak Parti Konak İlçe Başkanı Temel , AK Partili meclis üyeleri ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. 15 Temmuz'da yazılan kahramanlık destanının herkes sayesinde olduğunu vurgulayan AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, "Bu ülke için topraklar için Türk'ün öz yurdu Anadolu için hayal kuranlar, içeride hain besleyenler, çanak tutunlar, yardım edenler sizin vatanseverliğinizle perişan oldular" diye konuştu. Hala hayal kuranların rüyadan uyanması gerektiğini söyleyen Yıldırım, "Bilsinler ki, onları 15 Temmuz gecesi kadar nazik karşılamayacağız. İşgale karşı dik durduk, direndik, canımızı kanımızı ortaya koyduk. Bunu yerine getirmeyenler de vardı. 27 gün boyunca millete bir bardak su bile vermeyen Konak Belediyesi vardı. Darbeye karşı durup, orada sadece AK partililer varmış gibi alana uğramayan, destek vermeyen, bir bardak suyu dahi millete sunmayanları unutturmayacağız, unutmayacağız. Liyakate göre kadroları verin diyorlar. Konak Belediyesi bugüne kadar hangi liyakatle adam almış? 3 ölçüsü var. Birincisi hanımefendiye ideolojik, mezhepsel yakınlık. İkincisi hanımefendinin eşine yakınlık, cezaevi arkadaşlığı. Üçüncüsü bölücü, ayrılıkçı, marjinal ne kadar sol grup varsa onlara yakınlık. Bu mudur sizlerin liyakatten anladığınız. Bu mudur sizin ölçünüz" şeklinde konuştu.

"REHAVETE KAPILMAYACAĞIZ"
AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ise, "15 Temmuz'da millet destan yazdı. İzmir ve Konak da destan yazdı. İzmir'in kalbi 'nda attı. 27 gecelik nöbetlerin büyük çoğunluğunda yer aldım. İkincisi olacakmış diyorlar. Cumhurbaşkanımız demokrasi nöbetleri biterken noktalı virgül koydu. Tehlike geçmiş değil. Kalkışma olabilir. Herşeyi deneyebilirler. FETÖ çetesi başta olmak üzere bütün terör örgütleri üst aklın elinde birer taşeron. Bütün tedbirler alınıyor. Rehavete kapılmayacağız. Ülkemizin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz. Gelecekleri varsa görecekleri de var. 241 şehidimiz var. Bir daha gelirlerse 241 bin şehit vermeye hazırız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Nöbetlerde bir su bile dağıtmadılar’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN