Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğan: Niye yaptınız neden bozuyorsunuz?

Büyükşehir’in Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda yürüttüğü çalışmaların fiyaskoya dönüştüğünü belirten Doğan, “Her yer yap-boz tahtasına döndü. Madem bozacaktınız, neden yaptınız?” dedi

Giriş Tarihi: 3.10.2016
Doğan: Niye yaptınız neden bozuyorsunuz?
Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, belediye tarafından Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda yürütülen çalışmaların fiyaskoya döndüğünü belirterek, önemli açıklamalarda bulundu. Önceki yıl milyonlarca lira harcanarak tepeden tırnağa yenilenen sahil kesiminin bir kez daha yap-boz tahtasına döndüğünü belirten Doğan, "Bu nasıl vizyonsuzluktur?" diyerek ortaya çıkan manzaraya tepki gösterdi. Üçkuyular Vapur İskelesi ile Göztepe Üstgeçidi arasında önceki yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yenileme çalışmaları ve sahilde yapılan kıyı tasarım faaliyetlerinin boşa gittiğini aktaran Doğan, "Sayın Kocaoğlu 'İzmir halkını denizle barıştıracağız' diyerek başladığı bu projede ne yazık ki bir kez daha sınıfta kaldı. Halkımız denizle barışacağı yerde sahile küserken, belediyeye yönelik tepkiler de gün geçtikçe artmaktadır. Daha henüz geçen yıl yenilenerek vatandaşların kullanımına sunulan sahildeki dokunun ve kaldırımların bugün bitmek bilmeyen tramvay çalışmaları ve inşaata edildiğini görüyoruz. Yap-boz tahtasına dönen kaldırımlar, delik deşik olmuş yürüyüş alanları, her gün sökülüp tekrardan yerine takılan aydınlatma direkleri içimizi acıtmakla birlikte, vatandaşlarımızın da zorda kaldığını görüyoruz. Bırakın sahilde yürümeyi, otobüse binmek ve yolda isteyen İzmirli hemşerilerimiz adeta kırk takla atarken, belediye bu soruna çözüm getireceği yerde aynı sahil kesiminde her gün silbaştan yeniden kazma vurmaktadır" dedi.

HESABI KİM ÖDEYECEK?
AK Partili Doğan, yapılan kritik hatalar nedeniyle 3 milyonluk bir kamu zararının söz konusu olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Geçen yıl yine sahil bandıyla ilgili bu sıkıntıları ve vatandaşların şikâyetlerini gündeme taşıdığımızda bizleri yerden yere vuranlara şimdi bir kez daha sormak istiyoruz. Neden yaptınız, neden bozuyorsunuz? İzmir Büyükşehir, vatandaşlarımızın cebinden çıkan 3 milyon lirayı, bu kentin, kamunun kaynaklarını sokağa atmıştır ve kamu zararı söz konusudur. Madem bu yollar, kaldırımlar tramvay inşaatına kurban edilecek, neden bir yıl önce yenileme çalışması yapıldı? İzmir halkı adına soruyoruz, yaşanan öngörüsüzlüğün, vizyonsuzluğun hesabını belediye bürokratları mı, Sayın Kocaoğlu mu verecek, yoksa bu zararın faturası da yine hemşerilerimizin cebinden mi çıkacak?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan: Niye yaptınız neden bozuyorsunuz?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN