Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiğli’de Halisdemir tepkisi

15 Temmuz kahramanı ’in adının Çiğli’de yaşatılmasını isteyen AK Parti Çiğli Gençlik Kolları, belediyenin bu konuda herhangi bir adım atmamasına tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 8.10.2016
Çiğli’de Halisdemir tepkisi

15 Temmuz gecesi şehit düşen kahraman 'in adının Çiğli'de yaşatılmasını isteyen AK Parti Çiğli Gençlik Kolları, Çiğli Belediyesi'nin bu konuda herhangi bir adım atmamasını eleştirdi. AK Parti Çiğli Gençlik Kolları tarafından Çiğli'de FETÖ'ye destek olduğu gerekçesiyle kapatılan bir iş yeri önünde basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada Çiğli Belediye Başkanı 'a yönelik tepki vardı. Grup adına basın açıklamasını okuyan AK Parti Çiğli Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarı, "15 Temmuz, Türkiye'nin ikinci kurtuluş mücadelesinin adıdır. 15 Temmuz'da milletimiz bir tarih yazmıştır. Bu destanın yazılmasında en büyük minneti duyacağımız isim ise şehidimiz Ömer Halisdemir'dir. Biz de AK Partili Gençler olarak şehidimizin ilçemizde ismiyle yaşatılmasını istiyoruz. Bu ülkenin kahramanları asla unutulmamalıdır" dedi.

BÜYÜK BİR ACZİYET
Konuşmasında Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'ı eleştiren Sarı, "Çiğli Belediyesi'nin son meclis toplantısında AK Parti meclis üyelerimiz, şehidimizin adının ilçemizde yaşatılması için görüş belirtmişlerdir. Ancak ne 'li meclis üyeleri ne de CHP'li Belediye Başkanı bu görüşü dikkate almadı. Şu unutulmamalıdır ki, bu görüşü dikkate almayanlar bugün o koltuklarda oturabiliyorsa 15 Temmuz'da şehit olan yiğitlerimiz sayesindedir. Sadece kısır siyaset ile ilçe yönetmeye çalışmak büyük bir acziyettir" diye konuştu. 15 Temmuz şehitlerinin ve gazilerinin unutulmaması gerektiğini vurgulayan AK Partili Sarı, şöyle devam etti: "O gece millet Cumhurbaşkanına, hükümetine, memleketine, bayrağına sahip çıktı. Şehitlerimizin hatırasını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmak bizlerin de en asli görevidir. Biz AK Parti Çiğli Gençlik Kolları olarak şehitlerimizi unutmuyoruz ve şehidimiz Ömer Halisdemir'in isminin ilçemizde yaşatılmasını istiyoruz. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'ı da şehidimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. Gel bu acziyetten geri dön ve 15 Temmuz şehitlerine sahip çık."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiğli’de Halisdemir tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN