Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bylock’ta Silivri hatıraları da var

’deki operasyonda ele geçirilen “ByLock” yazışmalarında, Silivri Cezaevi’nden tahliye edilen bir FETÖ mensubunun gözlemleri paylaşılıyor

Giriş Tarihi: 9.10.2016
Bylock’ta Silivri hatıraları da var
'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda ele geçirilen "ByLock" yazışmalarında, Silivri Cezaevi'nden tahliye edilen bir FETÖ mensubunun gözlemlerinin örgüt üyelerine "moral vermek" amacıyla paylaşıldığı belirlendi. Örgüt mensuplarının şifreli yazışma programı olarak kullandığı "ByLock"un isminin "Whatsaby" olarak ifade edildiği yazışmalarda, örgüt üyelerine Silivri Cezaevi'nden tahliye olan bir FETÖ mensubunun paylaşımları aktarılıyor.

BARANSU SÜREKLİ MOBİL
"Silivri hatıraları" başlığıyla paylaşılan mesajlarda, örgüt üyelerinin cezaevinde morallerinin yerinde olduğu havası verilirken yeni operasyonlara karşı örgütten kopmaların önüne geçmek adına telkinlerde bulunuluyor. Bir aktarımda, "Mehmet Akif Üner'i tek hücreye koymaya korkmuşlar. İsyan çıkarırım demiş. Pazartesi 21'de Cihan'da bamteli dinleyip ertesi gün üzerine kritikler yapılıyor. Çok önemli tahliller çıkıyor mazgaldan. Herkesin morali çok yüksek. Bunda en önemli faktör geride kalanlara sahip çıkılıyor olması. Yakup Saygılı paralel cezaevi müdürü gibi. İçeride büyük mücadele veriyor yönetime karşı. Savunma için bilgisayar hakkı gibi şeyleri söke söke aldılar" gibi ifadeler yer alıyor. Paylaşımlarda, "Baransu imamı vs kafalamış. Pek hücrede durmuyor sürekli mobil. Hidayet Karaca'nın yanında melek gibi bir var Arif" şeklindeki ifadeler de dikkati çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bylock’ta Silivri hatıraları da var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN