Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkesir’in yıldız projesi gün sayıyor

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Balıkesir’in yıldız projesi gün sayıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur öncülüğünde hazırlanan "10'un Farkı 10'un Yıldızı" projelerinden biri olan ve içerisinde showroom, çocuk köyü, ticari ve sosyal alanlar, kongre merkezi, gölet, yeni bir dere, seyir havuzları, skate park (kaykay), 78 bin metrekare yeşil alan, 43 bin 910 adet bitki, mini golf alanı, teleferik istasyonu ve birçok yaşam alanının yer alacağı Çay Deresi Rekreasyon alanı tamamlandıktan sonra çalışmalar bir başka prestij proje olan Çamlık Tepesi Rekreasyon projesi ile bağlantılı olarak devam edecek. Çay Deresi'nin şehrin yeni yaşam alanı olacağına dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Dr. Ahmet Toprak Caddesi ile başlayıp Bandırma Caddesi ile biten Çay Deresi'nin sorun olmaktan çıkacağını belirtti. Uğur, "Eski halin dönüşümü ile gerçekleştirilen Çay Deresi Rekreasyon Alanı, çocuk ve dinlenme parkları, yürüyüş-bisiklet yolları, koşu parkuru ile her kesim tarafından kullanılabilir hale gelecek. Estetik bir hal alan dere; ıslah çalışmaları, kanalda düzenlenecek gondol turları, alışveriş merkezi, çim amfi, etkinlik sahnesiyle tekrar hayat bulacak" dedi

CUNDA KÖPRÜSÜ BU YIL BİTECEK
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Cunda (Alibey) Adası'nı ana karaya bağlayacak olan dolgu yolun yerini alacak köprüde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Anket yapılarak belirlenen "Taş Eksen" modeliyle yapılacak köprü inşaatında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, inşaatı yapan firmanın yetkililerinden bilgi aldı. Köprüyü bu yıl tamamlayacaklarını belirten Uğur, "Sağlam zemini buluncaya kadar fore kazıkları çakmaya devam ettik. İnşallah bu yıl içerisinde köprümüz hizmete girecek. Köprü sayesinde denizimiz pırıl pırıl olacak" dedi.

KENTİN CAZİBE MERKEZİ
Balıkesir merkezde oluşturulan önemli bir cazibe merkezinin de yeşil kimliği ile bilinen Çamlık Tepesi olduğunu söyleyen Başkan Uğur, "Mevcut potansiyelinden yararlanılarak tasarlanan Çamlık Tepesi, Çay Deresi Rekreasyon Alanı arasında ihale edilecek olan teleferik hattı aracılığıyla yaşam ve eğlencenin tümüyle iç içe geçtiği bir ağ oluşturacak. Kentin panoramik olarak izlenebileceği tek tepe olan Çamlık Tepesi'ne kazandırılan Çamlık Cami, yenilenebilir enerji temalı Bilim Merkezi donatılarıyla tepe-kent arasındaki bağ güçlendirilecek, Çamlık Tepesi kentli için kullanılan bir alana dönüşecek. Kentin birçok yerinden gözlemlenebilen 33 metre uzunluğundaki Hilal Minare ile Balıkesir doğal imgesine kavuşacak" dedi. Çay Deresi Rekreasyon Alanı 240.000 metrekare alanda Balıkesirlilerin rahat nefes alması ve huzurlu zaman geçirmesi için yepyeni bir yaşam alanı olacak. Alanı 1. Etap yapım işi devam etmekte olup, 30.798.000.00 TL bedelle ihale edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir’in yıldız projesi gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN