Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha fazla çalışıp daha çok projeyi hayata geçirmeliyiz

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Daha fazla çalışıp daha çok projeyi hayata geçirmeliyiz
15 Temmuz'da çok büyük bir badire atlattık. Ancak millet olarak bu badireden önemli dersler çıkardığımızı düşünüyorum. Özellikle iktidar ve muhalefetin bir araya gelebiliyor olması, tüm kurum ve kuruluşlarımızın kenetlenmesi, bizi ülke ekonomimizin geleceği konusunda umutlandırıyor. Bir ilin ekonomisinin gelişmesi için o ildeki kurumlar ile siyasilerin birlikte hareket edebilmeleri ve projeleri birlikte takip edebilmelerini önemsiyoruz. Artık bundan sonra Muğla'nın geleceği için, ülkenin geleceği için yapılması gereken projelere hiç kimsenin köstek olmayı düşünmeyeceğine inanıyorum. Biz de bu konuda üzerimize düşeni yapıp, ekonomik konuların çözümünde koordinasyon görevimizi daha etkin yerine getireceğiz.

OHAL İŞ DÜNYASINA OLUMLU ETKİ EDECEKTİR
Ticaretin verimli bir şekilde yapılmasının en önemli gereksinimi huzurdur. Bugün içinde bulunduğumuz OHAL'in, her ne kadar ekonomiye olumlu ya da olumsuz yansıyacağı yönünde çeşitli görüşler ortaya atılıyor olsa da, OHAL sayesinde, ticaret için gerekli olan huzuru çok daha hızlı bir şekilde sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Dolayısıyla OHAL iş dünyasına olumlu etki edecektir düşüncesindeyim. Biz bu süreçte Oda olarak bu düşüncemizi doğrular nitelikte çalışmalarımızı sürdürürken, 2016 sonuna kadar projelerimizi ara vermeden tamamlayacağız. Daha fazla çalışmamız gerektiğini düşünüyorum ve daha çok proje, daha çok istihdam yaratmanın çalışmalarını yapmak durumundayız.

DAHA FAZLA YATIRIM YAPMALIYIZ
Türkiye büyük ve güçlü bir ülkedir. Bunu da, yaşanan çok ciddi bir darbe girişiminin ardından bile ekonomimizin çok fazla etkilenmeden yoluna devam etmesinden görebiliyoruz. Bu nedenle üyelerimize, ülkemiz ekonomilerine güvenmelerini ve daha fazla yatırım yapmalarını öneriyoruz. Odamız üyeleri ağırlıklı olarak turizm, tarım ve madencilik faaliyetleri ile ticaret (alım-satım) sektöründe faaliyet gösteriyor. 2016 yılında turizm sektörü, bulunduğumuz coğrafyadaki güvenlik sorunlarından dolayı olumsuz etkilenmiş durumda.

PROJELERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR
Biz turizmdeki bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması ve sektörün daha az etkilenmesini sağlayacak çalışmaları yapıyoruz ki, en azından 2017-2018 sezonlarında turizmi daha iyi noktalara getirebilelim. Buna bağlı olarak da, 2017 yılında küçük sanayi sitesinin yeni yerine taşınabilmesi için altyapı çalışmalarını tamamlamayı, alternatif turizm projelerinden 'Ortaca Futbol Sahaları' projesini hayata geçirmeyi ve İhtisas Organize Bölgesi çalışmalarımızda önemli bir yol kat etmeyi düşünüyoruz. 2017 yılında Yörük Köyü projemizi de tamamlayıp, faaliyet gösterir hale getireceğiz. Darbe girişimi sonrasında hedeflerimizde bir değişiklik olmayacak. Aksine projelerimizi daha hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha fazla çalışıp daha çok projeyi hayata geçirmeliyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN