Denizli ulaşımda çağ atlıyor

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Denizli ulaşımda çağ atlıyor
Denizli'de yaşanan trafik sorununu kökten çözmek için seferberlik başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi, yaptığı milyonlarca liralık ulaşım yatırımlarıyla adeta kente çağ atlatıyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın 2016-2017 Eylem Planı kapsamında açıkladığı 121 Dev Projesi içerisinde yer alan Üçgen Köprülü Kavşakları, Zeybek Köprülü Kavşağı, Ankara Yolu Köprülü Kavşağı, Akhan virajı, Bozburun Köprülü Kavşağı ve Üçler mevkiindeki 50 metre genişliğindeki yeni çevre yolu düzenleme çalışmaları Denizli'de yaşanan trafik sorununu kökten çözecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu yatırımları kent ulaşımında adeta çağ atlatacak.

ÜÇGEN VE ZEYBEK KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın açıkladığı 121 Dev Proje kapsamında Üçgen Köprülü Kavşakları ile birlikte hayata geçecek Zeybek Köprülü Kavşağı çalışmaları başladı. Kısa süre sonra Üçgen Köprülü Kavşakları'nda başlayacak çalışmanın da tamamlanmasıyla Denizli'nin trafiği büyük ölçüde rahatlayacak, bölgede kesintisiz geçişin de önü açılmış olacak. Denizli'de şehirlerarası karayollarının kesişme noktası olan Üçgen'de Türkiye'ye örnek olacak dev bir proje daha Denizli'ye kazandırılmış olacak.

ANKARA YOLU KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI
Büyük bir kısmı tamamlanan Ankara Yolu Köprülü Kavşağı'nda çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Kısa bir süre içerisinde hizmete açılacak Ankara Yolu Köprülü Kavşağı yakıttan ve zamandan büyük tasarruf sağlayacak. Sürücüler gidecekleri yöne göre Sevindik ve Akhan kavşaklarına kadar gelmeden buradaki köprülü kavşaktan dönebilecek.

AKHAN VİRAJI
Akhan Kervansarayı yanındaki virajlı yol çalışmaları tamamlandı. Alanda çevre düzenlemeleri yapılıyor. Projenin hayata geçmesiyle yoldaki viraj önemli oranda genişletilerek kaza riski minimuma indirildi.

BOZBURUN KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI
121 Dev Proje kapsamında çalışmaların hızla sürdüğü Bozburun Köprülü Kavşağı yüzde 80 oranında tamamlandı. Alanda yan yol bağlantıları başta olmak üzere diğer bağlantı yollarının dolguları yapılıyor. Yol temel çalışmasının sürdüğü proje hayata geçtikten sonra Üçler mevkiinden Ankara Yolu'na ve Organize Sanayi Bölgesi'ne doğrudan ulaşım sağlanacak.

KONFORLUULAŞIM
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kent merkezi ve tüm ilçelerde modern, konforlu ve yüksek güvenlikli yollar inşa ettiklerini belirterek, "Halkımızın daha kaliteli ve daha güvenli ulaşım imkanına kavuşması için gece gündüz çalışıyoruz. Çevre yolları, köprülü kavşaklar, kavşak düzenlemeleriyle birçok çalışma yapıyoruz. Kalıcı eserler bırakmak için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

ÜÇLER MEVKİİNDEKİ YENİ ÇEVRE YOLU
Üçler mevkiinde 50 metre genişliğindeki yeni çevre yolu düzenleme çalışmaları kapsamında ise hafriyat işlemleri devam ediyor. Ayrıca yolun hal tarafında dolgu çalışmaları yapılıyor. Büyük bir hızla devam eden yol hizmete girdiğinde Ankara ve İzmir yollarının şehir merkeziyle bağlantısı daha modern ve güvenli hale gelecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli ulaşımda çağ atlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN