Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Geleceğimize yatırım yapıyoruz”

Giriş Tarihi: 2.11.2016
“Geleceğimize yatırım yapıyoruz”
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 3 ayrı projeyle 10 farklı mahallede daha hayata geçirdiği dev altyapı hamlesi sona yaklaşırken, '121 Dev Proje' kapsamında açıklanan kent merkezi ve ilçelerdeki yüzlerce proje de sürüyor. Bu kapsamda Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar, kısmen Siteler ve Mehmetcik; Muratdede-İlbade; Akkonak- Karaman olmak üzere 3 ayrı bölgedeki toplam 10 mahalleye 309 km içme suyu, 245 km kanalizasyon ve 56 km yağmur suyu şebekesi yapılıyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın 121 Dev Projesi kapsamında başlatılan altyapı çalışmaları ile de kent merkezi ve ilçelerde 1.272 kilometre içme suyu hattı, 1.122 kilometre kanalizasyon hattı ve 105 kilometre yağmur suyu hattı inşa ediliyor.

İçmesuyudepolarıyenileniyor Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, kurulduğu günden bu yana vatandaşların daha kaliteli ve nitelikli suya kavuşması ve susuzluk çekmemesi için içme suyu depolarını da yeniliyor. Bugüne kadar 34 yeni içme suyu deposunu tamamlayan DESKİ, 13 deponun da yapımını sürdürüyor. Denizli genelinde 29 içme suyu deposunun tadilatını sürdüren DESKİ, tamamlanma aşamasına getirdiği SCADA sistemiyle birlikte buna bağlı 49 içme suyu deposunun da tadilatını bitirdi.

ASIRLIK ÇALIŞMALAR
Denizli merkez ve tüm ilçelerde yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Gerek kent merkezimizde gerekse ilçelerimizde yaptığımız tüm altyapı çalışmaları asırlık. Biz geleceğimize yatırım yapıyoruz. Daha sağlıklı, mutlu, huzurlu ve rahat bir yaşam için bu yatırımları gerçekleştirmemiz gerekiyor. İnşallah bu nesil söz konusu bölgelerde bir daha altyapı inşaatı görmeyecek" dedi.

MODERN ALTYAPI
Altyapının zor ancak kalıcı işler olduğunu belirten Başkan Zolan, "Geleceğimiz için, çocuklarımız için, şehrimiz ve ülkemiz için altyapıya büyük önem veriyoruz. Bu süreçte bize destekleriyle güç veren ve sabır gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah altyapı çalışmalarımız tamamlandıktan sonra ilçe belediyelerimizle birlikte üstyapı çalışmalarına başlayacağız. Hedefimiz kentimizin her köşesini aynı modern altyapı standardına kavuşturmak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Geleceğimize yatırım yapıyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN