Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmirliler Salihli’de tanıtım turunda

Giriş Tarihi: 2.11.2016
İzmirliler Salihli’de tanıtım turunda

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası'nın, kentin tanıtımına katkı sağlamak için yaptığı organizasyonla İzmir'den Salihli'ye iki otobüsle 90 kişilik bir grup getirildi. Konak ilçesinin Güzelyalı semtinden gelen İzmirliler, ören yerlerini gezdi, Salihli pazarında alışveriş yaptı, Odun Köfte'nin tadına baktı. Salihli'nin daha etkin tanıtımını sağlamak amacıyla Ticaret ve Sanayi Odası'nın başlattığı "Görülmeye Değer Kent Salihli" organizasyonu çerçevesinde geçtiğimiz ilkbaharda başlatılan İzmir'den grup turları, sonbaharda yeniden canlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Sağlıklı Yaş Alma ve Dayanışma Merkezi'nin Spor Grubu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen gezi, hem ziyaretçileri hem de Salihli esnafını büyük ölçüde memnun etti.

SON DURAKTA PİKNİK YAPTILAR
İzmir'deki Salihli Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hayati Ertuğrul'un katkıları ve derneğin genel sekreteri İsmail Akarsu'nun katılımıyla gerçekleştirilen geziyle Salihli TSO'nun İzmir'den Salihli'ye getirdiği ziyaretçi sayısı toplam 385 kişiye ulaşmış oldu. Gezinin ilk durağı olan Sart'ta verilen kahvaltı molasından sonra ilk ziyaret Artemis Tapınağı'na yapıldı. Misafirler gezinin son durağında Kurşunlu Piknik alanında gezinti yaptı.

GİRİŞİMLER OLUMLU SONUÇ VERDİ
Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ile Başkan Yardımc��sı Günay Topkaya, İzmirli konukları, restore edilerek Kent Müzesi olarak faaliyet gösteren Müdire Hanım Evi'nde karşıladı. Yüksel, kentin tanıtımı konusunda yaptıkları bu girişimin olumlu sonuçlar verdiğini ifade ederek daha önce Salihli'ye hiç gelmemiş olan kişilerin buraya hayran kaldığını ve çevresine anlatarak merak uyandırdığını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmirliler Salihli’de tanıtım turunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN