Kirli Tabakhane’den modern kent merkezine

KentselDönüşümProjesi’yleTabakhanebölgesiniyenilediklerinive kentmerkeziniyenidenoluşturduklarınısöyleyenUşakBelediyeBaşkanı NurullahCahan,“Kentinyenimerkeziiçingerisayımbaşladı”dedi

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Kirli Tabakhane’den modern kent merkezine

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Kentsel Dönüşüm Projesi'nde geri sayıma başladıklarını dile getirirken, "Kentin hafızasında tabakhane bölgesiyken yer alan kötü imaj artık tarih oluyor. Dönüşümle beraber kentimiz daha da gelişecek" dedi. Uşak Belediyesi'nin mega projeleri arasında yer alan Kentsel Dönüşüm Projesi için artık son aşamalara gelindi. Binaların neredeyse tamamı biterken, yakın zamanda altyapı ve üstyapı çalışmaları da sona erecek. 2016 sonunda tamamlanması öngörülen projede bin 51 konut, 921 dükkan, cami, okul ve sağlık ocağı olacak. Belediye hizmet binası ve maliye gibi kurumlar da taşınacak. Ayrıca yeni iş merkezleriyle ekonomik anlamda da katkı sağlanacak.

SONA GELİNDİ
Projenin bitme noktasına geldiğini aktaran Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "İlimiz yeni kent merkeziyle şaha kalkacak" dedi. Projenin bitmesi adına her aşamayı takip ettiklerine dikkat çeken Cahan, "İlimizin makus talihini yenmesi için belediye olarak ayağı yere basan ve kentin geleceğini kurtaracak işlere imza atıyoruz. Bu noktada Uşak'ın imajını değiştirecek ve büyük ölçekli mega projelere imza atıyoruz. Kentsel Dönüşüm Projesi de önem verdiğimiz çalışmalardan birisidir. TOKİ ile beraber yürüttüğümüz ve yaklaşık 450 milyon TL bedelle yapılan Kentsel Dönüşüm Projesi'nde artık son dönemece geldik. Geçtiğimiz yıl 2016 yılının sonlarında burada birlikte çay içiyor olacağız demiştik. Bu vaadimizin gerçekleşecek olmasının heyecanını yaşıyoruz" dedi. Projeyle kentte hissedilir değişiklikler olacağını dile getiren Cahan, "İlimiz maalesef uzun ölçekli planlamalar yapılmaması hasebiyle bir noktada sıkışmış. Şehir tek kent merkezini artık kaldıramıyor. Bu nedenle kentin kaderini değiştirecek en önemli projelerden birisi bu projedir. Çalışmayla kentin yeni merkezi oluşacak. Proje içinde yer alan işyerleri bölgede canlılık yaratacaktır. Belediyemiz Hizmet Binası ve Maliye hizmet binalarının da taşınmasıyla İsmetpaşa Caddesi'nde yoğunluk azalacak" şeklinde konuştu.

KÖTÜ GÖRÜNTÜLER TARİH OLDU
Bölgedeki eski çirkin görüntülerin artık tarihin tozlu raflarında kalacağına işaret eden Cahan, şunları kaydetti: "Kentsel Dönüşüm Bölgesi eskiden tabakhane olarak biliniyordu ve yoldan geçen vatandaşların burunlarını kapatarak gezdiği bir yerdi. Burası kentin imajını yerle yeksan ediyordu. Artık biz Uşak'ta bir daha böyle kötü görüntüleri konuşmayacağız. İlimizi her yönüyle geliştirmeye devam edeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli Tabakhane’den modern kent merkezine
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN