Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kriz-darbe demeden büyümeye devam

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Kriz-darbe demeden büyümeye devam

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasal ve hukuk düzenine karşı yapılan hain darbe girişimini şiddetle kınıyor ve bu paralel kalkışmayı hezimete uğratan başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, TBMM üyelerimiz, güvenlik güçlerimiz ve canları pahasına demokrasinin-hukuk devletinin- hak ve özgürlüklerin-ülkemizin geleceğinin yanında yer alan milletimize şükranlarımızı sunuyorum. Demokrasi için canını vermekten kaçınmayan vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar, milletimize başsağlığı diliyorum. Demokrasimize karşı gerçekleştirilen kalkışma sonrasında hükümetimizin, merkez bankamızın ve ekonomiden sorumlu kurumlarımızın aldıkları tedbirlerle piyasaya güven telkin ettiğini, şeffaflığın ve öngörülebilirliğin sağlanması adına gerekli müdahaleleri gerçekleştirdiğini memnuniyetle takip ediyorum. Türkiye'nin büyümesini, kalkınmasını, gelişmesini esas alan ekonomi politikasından, mali disiplinden taviz vermeden, serbest piyasa ekonomisi kuralları içinde gerekli reformların gerçekleştirilmeye devam edeceğine inanıyorum.

YATIRIMCI İLGİSİ ARTIYOR
STK'lar ve yerel yönetimler olarak bizler Türkiye ve Balıkesir için çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. Çok şükür gayretlerimizin karşılığını da alıyoruz. Bölge firmalarımız umutsuzluğa düşmeden, krizdarbe dinlemeden büyümeye, gelişmeye devam ediyor. Yatırımcıların bölgemize olan ilgileri giderek artıyor ve yeni yatırımlar yavaş yavaş hayata geçiyor. 11 Ekim 2016 Salı günü Kale Grubu ile Kalekim'in 9. fabrikasının Balıkesir'e kurulması için yer tahsis sözleşmesini imzaladık. 30 milyon Türk Lirası tutarında yatırım gerçekleştirecek Kalekim, yapı kimyasalları üretimine 2017 yılının üçüncü çeyreğinde Balıkesir'de başlayacak. Alimar, Ekosinerji, Trimline gibi firmalar Balıkesir Organize Sanayi Bölgemizde son dönemde yatırımlarını tamamlayıp üretimlerine başladılar. Yapım aşamasında olup 2016 yılında üretime başlayacak firmalarımız son hızla çalışmalarına devam ediyor.

YENİ ASIR'A TEŞEKKÜR
Ülkemiz ve bölgemiz için çalışmaya koşturmaya devam ederken yanımızda olan, içinde bulunduğumuz şartların zorluğuna aldırış etmeden her zaman bizi destekleyen değerli basın emekçilerini de şükranla anmadan geçmek istemiyorum. Yeni Asır gibi basınımızın en güzide kurumlarından birinin 122. yılını kutluyoruz. Şebnem Bursalı yönetiminde harika bir iş çıkaran ve keyifle takip ettiğimiz Yeni Asır'ın hazırlanmasında, bugünlere kadar gelmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, daha nice yıllara güzel haberlerle birlikte ulaşmayı diliyorum. Biz hep birlikte Türkiye'yiz. Bürokratından tacirine, memurundan işçisine, sanayicisinden basın mensubuna; Türkiyemizin güçlenmesine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kriz-darbe demeden büyümeye devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN