Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manisa’dan 100’ü aşkın ülkeye ihracat

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Manisa’dan 100’ü aşkın ülkeye ihracat

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Cemal Türek, Manisa OSB'de gerçekleştirilen faaliyetler ve hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgiler verdi: "Organize Sanayi Bölgesi, Avrupa ve dünya ekonomileriyle bağlarını kurmuş, sanayi odaklı, kalıcı ekonomik gelişme stratejisine ve buna uygun politikaları oluşturma ve uygulama becerisine erişmiş bir Organize Sanayi Bölgesi'dir. Bölge, yeni tevsii alanlarında da, mevcut yatırımlarında olduğu gibi çevre normlarına uygun üretim yapan, yüksek nitelikli işgücü kullanan, Ar-Ge'ye önem veren, teknoloji üreten, inovasyon yaratan ve uluslararası pazarlarda farklılık ortaya koyabilecek sanayi yapılarına yer vermektedir. Manisa OSB'den dünyanın 100'ü aşkın ülkesine ihracat yapılmakta olup 2015 yılı toplam dış ticaret hacmi yaklaşık 7.190.000.000 dolara, çalışan sayısı ise 46.000 kişiye ulaşmıştır. MOSB Enerji Santrali Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde tüm firmalara kesintisiz, temiz ve güvenli enerji temin etmektedir. Enerji Santrali'nin kurulu gücü 162 MW'tır. Sanayicilerin ihtiyacı olan sıcak su ve buhar taleplerini de kesintisiz olarak karşılamaktadır. Manisa Organize Sanayi Bölgesi, 'En Çevreci OSB' ödülünü alarak ekonomi ve sanayi faaliyetlerinin ekoloji ile barışık olabileceğini kanıtlamıştır.

KENDİ YÜKÜNÜ TAŞIYOR
Yüzde 100 bölge iştiraki olarak faaliyet gösteren MOS Lojistik Hizmetleri A.Ş, bölgenin V. kısmında bulunan 306.000 m2'lik alan üzerinde konuşlanmış lojistik sahasında, ticari operasyonlarına Haziran 2010'da başlayan MOS Lojistik Merkezi, iltisak hattı ile firma konteynerlerinin Alsancak ve Nemrut limanlarına demiryoluyla taşınması sonucunda; karayolu üzerindeki ağır tonajlı araç yoğunluğunun azalmasına, bu güzergahlarda yoğunluk nedeniyle oluşan can ve mal kaybının önlemesine, araç emisyonlarının azalmasıyla birlikte çevreye verilen zararın minimum seviye inmesine katkı sağlamaktadır.

122 YAŞINDAKİ DELİKANLI
Türk basınında yeniliklerin öncüsü olan Yeni Asır Gazetesi, üç asırdır yayınlanan tek bölge gazetesi. Bu yıl 122'nci yaşını kutlayan Yeni Asır, bana göre 122 yaşında bir delikanlı. Her asırda kendini yenileyebilen Türkiye'nin en köklü gazetesi, Turkuvaz Medya Grubu'nun gururu Yeni Asır, 1895 yılından bu yana tarihimize de ışık tutuyor. Sürekli gelişimin ve yeniliklerin öncüsü Yeni Asır bölgemizin sorunlarını sadece bölgeye değil, ülke geneline ve dünyaya tanıtmayı bilen bir gazete. Nice kuruluş yıldönümlerini birlikte kutlamayı diliyorum..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa’dan 100’ü aşkın ülkeye ihracat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN