Şehidin ismi Köşk’te yaşayacak

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Şehidin ismi Köşk’te yaşayacak
Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Ankara Gölbaşı Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in ismini Köşk Çarşı Mahallesi'ndeki Belediye Sosyal Tesisleri ve Alışveriş Merkezi'nde yaşatacaklarını söyledi.

ÇARŞININ İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ
Halisdemir'in Ankara Gölbaşı Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda hain güçlere karşı ilk kurşunu sıkan ve darbe girişiminin seyrini değiştiren milli bir kahraman olduğunu belirten Başkan Kılınç, "15 Temmuz 2016 Cuma gecesi ülkemizde hain ve dış güçler tarafından milletimize ve devletimize karşı yapılan darbe girişiminde kahramanca canını feda eden, vatan borcunu canını feda ederek ödeyen Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adını ilçemizde yaşatmak adına Eylül ayı Meclis toplantımızda karar aldık. İlçe merkezinde bulunan Belediye Sosyal Tesisleri ve Alışveriş Merkezi'nin ismini "Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Çarşısı" olarak değiştirerek şehidimizi ölümsüzleştirdik" ifadelerini kullandı.
Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç'ın seçim vaatleri arasında yer alan Köşk Deresi yaşam alanı projesinde 1. etap çalışmaları tamamlandı. Köşk Çayı'nın bin 187 metrelik bölümünün ıslah edildiğini söyleyen Başkan Kılınç, "Söz verirsek yerine getiririz" dedi. Köşk'ün AK Partili Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç'ın seçim vaatleri arasında yer alan Köşk Çayı etrafında yeni yaşam alanı projesi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun desteği ile hayata geçiyor. Köşk'ün çıkışına kadar olan bölüm için projelendirilen çalışma Kılınç'ın talebi üzerine 500 metre daha Veysel Eroğlu'nun talimatı ile uzatılmıştı.

500 METRE UZATILACAK
Bakan Eroğlu'nun Köşk'e gelerek 18 Ekim'de startını verdiği projenin ilk etabı olan ıslah çalışması DSİ tarafından yapıldı. 4 ay gibi rekor bir sürede derenin her iki tarafına istinat duvarı çekildi. Çevresi korkuluklarla kaplanan derenin bin 187 metrelik bölümündeki ıslah çalışması tamamlandı. İlk etabı tamamlanan projenin ikinci etabı için çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağını açıklayan Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, "ikinci etapta dere ıslahı 500 metre daha uzatılarak dere Köşk Tepesi'ne kadar istinat duvarı ile çevrilecek. Daha sonra da dere kenarında yapacağımız çevre düzenlemesi ile ilçeye yeni bir yaşam alanı kazandırmayı planlıyoruz. Bu çalışma sayesinde eskiden sokak hayvanlarının gezdiği çöplük görünümündeki alana vatandaşlar piknik yapmaya gidebilecek" dedi. Köşk'e hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini söyleyen Kılınç, "Köşk Deresi projesi tamamlandıktan sonra çevresinde yürüyüş yolları, oyun grupları ve piknik alanları oluşturup vatandaşın kullanımına sunacağız. Biz seçim döneminde halka Köşk Çayı ile ilgili projemiz olduğunu söyledik ve bugün bu projeye hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz söz verir, yerine getiririz" dedi.¨
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehidin ismi Köşk’te yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN