Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taviller yoluna emin adımlarla ilerliyor

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Taviller yoluna emin adımlarla ilerliyor
Aydın'da 39 yıllık tecrübesiyle sektöründe lokomotif olmayı sürdüren Taviller Hidrolik Boru ve Mil İmalat Sanayi A.Ş. yeni yatırımlarıyla yoluna emin adımlarla ilerliyor. Taviller A.Ş. İmalat Müdürü Feridun Tavil, sektörde birçok ilki gerçekleştiren bir kuruluş olduklarını, bu nedenle "inovasyon ve Ar-Ge" çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi. Global piyasalarda oluşan ivmeyi büyük bir dikkat ve titizlikle takip ettiklerini söyleyen Tavil, "Şirketimiz, bilgi odaklı stratejilere yatırım yapmakta, inovasyona büyük önem vermekte ve makine parkurunu ileri teknoloji ile donatmayı sürdürmektedir. Ülkemize duyduğumuz güven ve iş dünyasının etkili vizyonu yatırımlarımızın kalite odaklı yüksek verimlilik ilkesi ışığında geliştirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca yatırımlarımız, müşterilerimize global bir referans sağlamak amacıyla artarak devam etmektedir" dedi.

İMALAT HEDEFİNE ULAŞTI
2015'i yoğun bir yatırım yılı olarak geride bıraktıklarını, 2016 yılında yatırımların süreceğini belirten Tavil, "Sadece Türkiye değil global piyasalarda da aranan, referans gösterilen bir marka haline geldik. Şirketimiz bu sürecin istikrarını sağlamak için Ar-Ge faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir. 2002 yılında şubeleşme sürecine yöneldikten sonra yurt içinde İstanbul, Konya, Ankara, Bursa ve İzmir olmak üzere 6 noktada 7 şubesi bulunan Taviller A.Ş. etkili bir yapılanma ve pazarlama ağına sahip oldu. Şirket olarak Ortadoğu, Orta Asya, Kuzey Afrika, pazarlarına açılmak için yeni stratejiler belirliyoruz" diye konuştu. Kapasite artırımı ile birlikte imalat hedeflerine ulaştıklarına dikkat çeken Tavil, şunları kaydetti: "Taviller A.Ş. ihtisaslaşmaya verdiği önem doğrultusunda honlanmış silindir borusu ve sert krom kaplı taşlanmış mil alanında uzmanlaştı. Yine vasıflı bir çelik kökenli hidrolik teleskopik silindir üretimi yapan Taviller Hidroliftsan Hidrolik Pnömatik Silindir İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ihracat odaklı stratejisiyle alanında uzmanlaşmış bir kuruluşa dönüşmüştür. Şirket bu alanda da bu yıl otomasyon bant teknolojilerinde yenilikçi uygulamalar ve kapasite artırım yatırımları yaptı."

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Son dönemde endüstriyel yatırımlara hız verilmesiyle birlikte Türkiye'nin dünyanın 8'inci büyük çelik üreticisi konumuna yükseldiğinin altını çizen Feridun Tavil, "Demir çelik sektörü, vasıflı çelik üretimindeki yeni stratejiler doğrultusunda fark yaratan yüksek kalite hedefi ortaya konmuştur. Bu hedefler doğrultusunda da bu yıl yatırımlarına devam edecek olan şirketimiz, Türk demir çelik sektörünün koyduğu her hedefi başarabilecek güçte olduğunu göstermiştir. Özellikle son dönemde küresel konjonktür, düşen sermaye maliyeti ile birlikte endüstriyel yatırımlara hız verdi. Bu durum başta Çin, Hindistan ve Türkiye gibi ekonomilere büyük itici güç kazandırdı. Bu demir çelik sektörüne olumlu yansıdı" dedi. Tavil, "Müşteri memnuniyeti, inovasyon ve ihtisaslaşmanın getirmiş olduğu vizyon ile 39 yıllık iş tecrübesiyle şirketimiz müşterilerimizin geri bildirimlerdeki memnuniyeti ile gurur duymaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taviller yoluna emin adımlarla ilerliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN