Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uşak Belediyesi’nden asfalt rekoru

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Uşak Belediyesi’nden asfalt rekoru

Başkan Nurullah Cahan,”Yollar konusunda kısa sürede yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı oldu. Biz kenti bu konuda model bir şehir haline getirmek adına gerekenleri yapıyoruz” dedi.

Sadece 2016 yılı içinde kent genelinde 163 bin ton asfalt döktüklerini söyleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Birçok kurumun 5 yılda ulaşamadığı rakamlara yıl bitmeden ulaştık. Bu bizim yollara ne denli önem verdiğimizin göstergesi" dedi.

DEĞERİMİZİN GÖSTERGESİ
Uşak Belediyesi, yaşanabilir kent sloganıyla yaptığı çalışmalarda rekor denilebilecek rakamlara imza atıyor. Kentin kaderini değiştirecek mega projelerin yanı sıra cesur adımlarla yeni projeler gerçekleştiren belediye, yollar konusunda da rekor rakamlara ulaştı. Öncelikle kentin ana caddelerindeki yolların gelişimini sağlayan belediye, ara sokaklarda da örnek çalışmalara imza attı. Yollar konusundaki başarılı çalışmalar rakamlara da yansıyor. Sadece 2016 yılında gün itibarıyla 163 bin ton asfalt dökümü sağlanırken, birçok kurumun 5 yılda ulaştığı rakamlara ulaşıldı. Dökülen asfaltla beraber kente yaklaşık 60 kilometre yol da kazandırılmış oldu. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Kentin yollarına verdiğimiz önem istatistiki verilerle ortadadır" dedi. Göreve geldiklerinde şehrin en önemli problemleri arasında yolları gördüklerine değinen Cahan, "İlimizin sorunlarını biliyor ve sıkıntıların bitmesi adına gerekli adımlar atıyoruz. Bu bağlamda her yönüyle bütün birimlerimiz teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürmektedir. İlimizde hemşehrilerimizin en büyük beklentileri arasında ise yolların bozuk ve kullanışsız olması yer alıyordu. Biz bu konuda günü kurtaran adımların yerine kalıcı çözümler için adım attık. İlimizin caddelerinin modern asfalta kavuşması, sokakların ise her yönüyle hak ettiği konuma gelmesi için çalışmalara başladık. 2015'deki başarılı dokunuşlarımız 2016'da da sürdü. Sadece 2016'da 163 bin ton asfalt döktük. Bu rakam yaklaşık 60 kilometre yola denk gelmektedir. Rakamlar kente verdiğimiz değerin göstergesidir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak Belediyesi’nden asfalt rekoru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN