Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üstgeçit açılmadan çürümeye bırakıldı

İnönü Caddesi’nde 12 Eylül 2015’de açılması gereken üstgeçit hala hizmete girmeyi bekliyor. AK Partili Doğan, binlerce öğrencinin kullandığı caddede, geçidin kapalı olmasına tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 3.11.2016
Üstgeçit açılmadan çürümeye bırakıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 5 Haziran 2015'te yapımına başladığı ve ihale şartnamesi gereği 12 Eylül 2015'te hizmete açılması gereken Susuzdede Şehit Erkan Demir Yaya Üstgeçidi, 14 aydır bir türlü faaliyete geçirilemedi. İnönü Caddesi'ndeki üstgeçidin bulunduğu alanda incelemelerde bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, mahalle sakinlerinin karşı çıkmasına rağmen, ağaçlar kesilerek başlatılan projenin, şimdi de sahipsiz bırakıldığını ve adeta kaderine terk edildiğini söyledi.

İŞ BİLMEZLİK ORTADA
Geçidin asansör ve yürüyen merdivenlerinin çalışmadığını ifade eden Doğan, 850 bin liraya mal olan geçitteki manzaraların iş bilmezliği ve sahipsizliği açıkça ortaya koyduğunu dile getirdi. "Burayı açmak için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'e gelmesini mi bekliyorsunuz" diye soran Bilal Doğan,şöyle devam etti: "Daha önce uyarmamazı rağmen, görüyoruz ki bu proje de tıpkı belediyenin diğer projeleri gibi fiyaskoyla sonuçlanmış. Büyükşehir Belediyesi kentin kamu kaynaklarını çarçur etmiş, kamuyu yine zarara uğratmış. Bu zararın sorumlusu kimdir? Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na bir kez daha sormak istiyoruz, acaba bu üstgeçit süs olsun diye mi yapıldı? Onca para harcanarak başlanan bu proje niye yarım kaldı? Belediye buna niye seyirci kaldı? Kocaoğlu ve ekibi buradaki hizmet eksikliğini hiç görmüyor mu?"

BİNLERCE ÖĞRENCİ VAR
Üstgeçit eksiliği sebebiyle caddede yayalar açısından ciddi birg üvenlik riski oluştuğunu vurgulayan Doğan, "Bu üstgeçit görüyoruz ki sahipsiz kalmış ve kaderine terk edilmiş. Üzülerek söylüyoruz ki, asansörleri ve yürüyen merdivenleri çalışmayan, durduğu yerde çürümeye terk edilen bu proje ne yazık ki ölü bir yatırım olmuştur. Buradan belediyenin ilgili birimlerine hayati bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Bölgede faaliyet gösteren 4 ayrı okulda eğitim gören ve bu caddeyi kullanan binlerce gencimizin canı, belediyenin bu iş bilmez, vizyonsuz ve başarısız tutumu nedeniyle tehlikededir. Allah korusun, yarın öbür gün burada bir kaza yaşansa bunun sorumlusu İzmir Büyükşehir Belediyesi olacaktır" diye uyarıda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üstgeçit açılmadan çürümeye bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN