Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhanet ettiler

Denizli’de katıldığı hayır yemeğinde , HDP’li vekilllerin tutuklanmasını değerlendiren Ekonomi Bakanı Zeybekci “Milletin onlara tanıdığı krediyi Kandil’e ciro ettiler” dedi

Giriş Tarihi: 8.11.2016
İhanet ettiler
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli'de Hacı Ahmet Pakel Vakfı'nın hayır yemeğine katıldı. Daha sonrada geçen hafta hayatını kaybeden işadamı Abdullah Akça'nın Zeytinköy Mahallesi'ndeki evine giden Bakan Zeybekci, Akça ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Gazetecilerin sorusu üzerine HDP milletvekillerinin tutuklanması ve TBMM'de Genel Kurul çalışmalarından çekilmesini değerlendiren Bakan Zeybekci, "Milletin verdiği o görevlerden imtina etmek, kaçınmak da çok büyük bir ihtimalle bugüne kadar emir aldıkları yerlerden gelmiştir. 'Böyle yapın' diye talimat gelmiştir onlara. O yönde hareket ediyorlardır. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye Cumhuriyeti devleti, artık bu yoldan geri dönmeyecektir. Bu süreç tamamlanacaktır. Bedeli ne olursa olsun tamamlanacaktır" dedi.
Milletin onlara tanımış olduğu krediyi Kandil'e ciro ettiğini belirten Zeybekci, "7 Haziran öncesi milletin huzuruna çıkıp da Türkiye partisi olduğunu iddia edenlerin, siyasetle parlamentoda hukukun üstünlüğü, milli iradeye saygı ve parlamentoda tek çatı altında ülkeye hizmet etmek, halkına hizmet etmek üzere milletten oy isteyenlerin, 7 Haziran'dan hemen sonra Temmuz'da almış oldukları o milletin güveni, milletin onlara vermiş olduğu krediyi, terör örgütünün itirazıyla tekrar hendek siyasetine, çukur siyasetine dönmeleri, insanları ayaklanmaya davet etmeleri, insanları öz yönetim gibi saçma sapan bazı uygulamalara davet etmeleri ile milletin kendilerine vermiş oldukları o iradeye ihanet ettiler" diye konuştu.
Her şeyin hukuk içinde olduğunu ifade eden Zeybekci, şöyle devam etti; "Türkiye Cumhuriyeti devletinin kimliğine ve devlet olma vasfına uygundur. Ya devlet bunu yapacaktı ya da birilerinin 'seni tanımıyorum' dediği yok olan devlet statüsüne geçecekti. Burada gereği yapılmıştır. Meclis faaliyetlerine katılmama kararı ile de, milletin bunlara verdikleri vekaleti reddettiler şimdi. 'Milletin bize verdiği vekaleti biz yapmayacağız. Dağın, terör örgütünün bize verdiği talimatı yerine getireceğiz' diye bir karar aldılar. Hiçbir şekilde bunlar bu ülkenin inşallah bundan sonraki sürecinde dönmek yok, bu sonuna kadar gidilecek."
Bakan Zeybekci daha sonra iki gün önce hayatını kaybeden Saadet Erikoğlu'nun ailesini de ziyaret edip, başsağlığı diledikten sonra Ankara'ya döndü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN