Kolombiya heyetine İzmirli birlik başkanı

Ege Mobilya İhracatçıları Birliği Başkanı Tarakçıoğlu’nun başkanlık ettiği iş heyeti Kolombiya gezisinde çok sayıda bağlantı yaptı

Giriş Tarihi: 13.11.2016
Kolombiya heyetine İzmirli birlik başkanı

Türk ihracatçısı için potansiyel pazar niteliğinde olan Kolombiya'ya yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması ve pazar payının artırılması amacıyla düzenlenen Kolombiya Ticaret Heyeti'ne 10 farklı sektörden 14 firma katıldı. Heyete Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Yardımcısı ve Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleriİhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Tarakçıoğlu başkanlık etti. THY'nin doğrudan uçuşlarıyla Kolombiya'nın artık daha yakın bir ülke haline geldiğine işaret eden Tarakçıoğlu, "Türkiye İhracatçılar Meclisi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında dünyadaki dostlarımıza Türkiye'nin güçlü bir ticari partner olmaya devam ettiği mesajını vermek için Ticaret Heyeti Organizasyonlarına ağırlık verdi. Biz de, Kolombiya'da Türkiye'nin güçlü bir ticari partner olduğu mesajını Kolombiya iş dünyası ile paylaştık" diye konuştu.

CORDOBA DA ORADAYDI
Bogota Büyükelçisi Engin Yürür de Kolombiya'nın önümüzdeki 50 yıl içerisinde ekonomisi güçlü bir ülke haline geleceğini, Türkiye ile ilişkilerin daha da güçlenmesi için üzerlerine düşen görevi yapacaklarını kaydetti. Türk Heyeti Antique Eyalet temsilcileriyle 65 iş görüşmesi yaptı. Beşiktaş'ın eski kalecisi Kolombiyalı Oscar Cordoba da Türk heyetine verilen davete katıldı. Cordoba yaptığı açıklamada "İki ülkenin benzerliği, sıcaklığı ve birbirine ihtiyacı bu kadar fazlayken daha fazla ihracatın önünde engel bulunmamalı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kolombiya heyetine İzmirli birlik başkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN