Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İZFAŞ beş yılda üç genel müdür eskitti

Büyükşehir’in fuarcılık şirketi İZFAŞ’a bürokrat dayanmıyor. Yönetim kademesinde son 5 yılda yapılan baş döndürücü değişikliklerinin kuruma kan kaybettirdiği belirtiliyor

Giriş Tarihi: 18.11.2016
İZFAŞ beş yılda üç genel müdür eskitti

Genel Müdür Yardımcısı Kerim Hasan Tunçağ ile Fuarlar Müdürü eşi Eda Dalçam Tunçağ'ın kurumdan gönderilmesiyle gündeme gelen İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin fuarcılık şirketi İZFAŞ, yönetim kademesinde sürekli taşların yerinden oynadığı bir kuruma dönüştü. Son beş yılda üç genel müdür 4 de genel müdür yardımcısı eskiten kuruma bürokrat dayanmıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ilk olarak İZFAŞ Genel Müdürlüğüne getirdiği isim Doğan İşleyen oldu. İşleyen yaklaşık 6 yıl sürdürdüğü bu görevi Temmuz 2011'de bıraktı. Kocaoğlu, İşleyen'den boşalan koltuğa Ağustos 2011'de Büyükşehir'de genel sekreter yardımcılığından emekli olan Ali Rıza Gülerman'ı getirdi. Gülerman hem yönetim kurulu başkanlığı hem de genel müdür vekilliği koltuğuna oturdu. Şubat 2012 de Başkan Kocaoğlu Gülerman'ı da görevden aldı. Yerine danışmanlığını da yapan Mehmet Şakir Örs'ü getirdi. Ağustos 2014'te 83. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) açılışında yaşanan tercüme krizi Örs'ün istifasıyla sonuçlandı. Partner ülke Mauritius'un Bakanı Cader Sayed Hossen'in İngilizce olarak yaptığı konuşması, tercüman tarafından basın mensuplarına Türkçe'ye çevrilemedi. Bakan konuşmasını çeviriye süre bırakmadan bitirdi. Bazı gazeteciler de söylenenleri anlamadıkları için soru soramayacaklarını söyledi.

KOCAOĞLU ÇOK SİNİRLENDİ
Bu duruma çok sinirlenen Başkan Kocaoğlu, "sizi artık burada görmek istemiyorum" dediği beş birim müdürünü zorunlu izne yolladı ve Örs'ün de istifasını istedi. Örs'ün istifasından bu yana kurumda bir genel müdür bulunmuyor. Halen İZDENİZ VE İZULAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam eden Gül Şener, Örs'ten sonra yönetim kurulu murahhas üyesi olarak İZFAŞ'ta görevlendirdi. Şener yönetimde etkin rol oynayan isim olarak biliniyor. İZFAŞ'ta ayrıca bu süreçte 4 de genel müdür yardımcısı gitti. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan'ın kardeşi Taşkın Aydoğan, Ertan Koyuncu, Zeki Karatay ve son olarak da Hasan Tunçağ, İZFAŞ genel müdürlüğünden ayrılan isimler oldu.

HEDEFTEN ŞAŞILDI
İzmir'i "fuarlar ve kongreler kenti" yapmak için 600 milyon lira yatırımla Gaziemir'de inşa edilen Fuar İzmir'in açılışında konuşan Başkan Kocaoğlu kentte 365 gün fuar düzenlemeyi hedeflediklerini belirtti. Ancak belediyenin fuar organizasyonlarını yürüten kurumun üst yönetimdeki bu baş döndürücü değişimlerin, ayrıca alanlarında uzman 5 birim müdürünün iş akitlerinin feshedilmesinin İZFAŞ'ta ciddi kan kaybına yol açtığı belirtiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İZFAŞ beş yılda üç genel müdür eskitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN