Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arap işadamlarıyla 10 bin iş görüşmesi

Giriş Tarihi: 22.11.2016
Arap işadamlarıyla 10 bin iş görüşmesi
İzmir'in Çeşme ilçesinde 12-15 Aralık'ta Arap işadamlarına yönelik Yapı-İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Fuarı ile Mobilya-Dekorasyon ve Ev Tekstili Fuarı yapılacak. Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Başkanı Sabuhi Attar, fuarların tanıtımına ilişkin toplantıda Arap ülkelerinden 500
Arap işadamının katılıp, Türk meslektaşlarıyla yaklaşık 10 bin iş görüşmesi gerçekleştirmesini beklediklerini söyledi. Arap ülkelerinde sağlık turizminin geliştirilmesi için protokoller de imzalamaya başladıklarını açıklayan Attar, "En büyük hayallerimden biri ise Arap ülkelerine hizmet verecek ve Türkiye'deki yatırım olanaklarının tanıtılacağı bir televizyonu kanalı kurmak" diye konuştu.

21 MİLYAR DOLARLIK PROJE
Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır ise Arap ülkeleriyle olan ticari ilişkilerin güçlendirilmesi açısından bu fuarın önemli olduğunu söyledi. Arap ülkelerinin dış ticaretinde Türkiye'nin önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Nasır, "Bugün 46 milyar dolarlık ticaret hacmine sahibiz. Bu rakamın 2017'de 70 milyar dolara çıkması bekleniyor" dedi. Ekonomi Bakanlığı Başdanışmanı Adnan Yıldırım "İzmir Serbest Bölgeler kenti olmalı diyor ve bunun için çalışıyoruz. Yeni serbest bölgeler için de girişimlerimiz var. Termal yatırımlar, enerji yatırımları ve teknolojik ürünlere de destekler veriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arap işadamlarıyla 10 bin iş görüşmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN