Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gelin adayları için düğün günü tüyosu

Her gelin adayı için düğün günü çok özeldir. Düğün organizasyonu yapan uzmanlar gelinlere düğün günü yaşadıkları endişeleri azaltacak önemli tavsiyelerde bulundu

Giriş Tarihi: 29.11.2016
Gelin adayları için düğün günü tüyosu
Genellikle gelin adaylarının, düğün günü geldiğinde endişeleri giderek artar. Bu konuda gelinlere asistanlık yapan organizatörler, yaşadığı tecrübeleri çöpe atmamak adına birkaç öneride bulundu. Uzmanlar, gelinlerin en önemli hikayelerini kusursuz hale getirmeleri için farklı ipuçları sundu. İşte onlardan bazıları şöyle;
Fazla aksesuardan kaçının. Anne yadigarı bir yüzük, dudağınız, gelin çiçeğiniz ve küpenizle gelinliğinizi tamamlayın.
Abartılı makyajdan kaçının. Işıltılı bir kremle parlak bir cilt, gözlerinizi ortaya çıkaran rimeller, allık ve daha güzel bir gülümseme için ışıltılı ruj kullanın.
Saçınızı açık bırakmak istiyorsanız kısa bir duvak alın. Eğer yüzünüz yuvarlar ise dar bir duvak, yüzünüz uzun ise daha hacimli bir model seçin.
Straplez gelinlikler şüphesiz ki çok güzel duruyor ama sürekli aşağı kaydığı için sık sık yukarı çekmeniz ve düzeltmeniz gerekebilir. Buda hoş bir görüntü olmaz. Bu durumu göz önünde bulundurun.
Seçtiğiniz aksesuarların gelinliğinizle uyumlu olmasına özen gösterin. Parlak beyaz bir elbise giyiyorsanız altından uzak durun. inci ve ya platin takılar kullanın. Fil dişi rengi bir elbise tercih ettiyseniz altın ve gümüş takılar tercih edin.
Gelin çiçeği tutmak önemsiz bir ayrıntı gibi gözükse de işin aslı önemlidir. Buketiniz sizi sollamamalı aksine sizi tamamlamalıdır. Buketinizi rahat tutun ve onu tutarken kasılmayın.
Nikah kıyıldığı sırada çok heyecanlanacağınız için kambur durabilir, oturduğunuz yerde sallanabilirsiniz. Onlarca insanın gözü sizin üzerindeyken bunları yapmayın. Dik oturun ve derin nefes alıp rahatlamaya çalışın.
İlk dansınızda bütün gözler üzerinizde olacak. Sakin olun ve eğer dansızının karmaşık bir koreografisi yoksa kendinizi eşinizin kollarına bırakın.
Düğünden önce hızlıca kilo vermek istemeniz normal. Düğün günü çok güzel görünmek istiyorsunuz. Ama aç kalmak, yeterli besini alamamak ve stres sizi güçsüz kılar, yüzünüz solar ve sinirli yapar.
Gülümseyin. Gülücükler yüzünüzden eksik olmasın... Gülmenin en güzel makyaj olduğunu unutmayın. Doğal olun ve anın tadını çıkarın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelin adayları için düğün günü tüyosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN