Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fazla kilo esprisi hayatını değiştirdi

Dr. Gizem Güneri, paraşüt hocasının yaptığı ‘kilolu olmanız iyi, rüzgarda savrulmazsınız’ esprisi üzerine hayatını değiştirdi. Meslektaşı Özgür Demirtaş’ın operasyonu ile 30 kilo zayıfladı

Giriş Tarihi: 17.2.2017
Fazla kilo esprisi hayatını değiştirdi
İzmir'de yaşayan 30 yaşındaki Dr. Gizem Güneri tatil amaçlı gittiği Fethiye'de yamaç paraşütü ile uçmak istedi. Ancak kilolu olmasının bir problem olup olmadığını öğrenmek için pilotla telefonla konuşan Dr. Güneri, pilottan "kilolu olmanız daha iyi rüzgarda savrulmayız" cevabını aldı. Bu duruma üzülen Dr. Güneri, kilosu yüzünden bir aktivite için izin almak durumunda kalmasından dolayı ameliyat olmak istedi. Dr. Güneri Özel Ege Yaşam Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özgür Demirtaş ve ekibi tarafından yapılan tüp mide operasyonu ile 3 ayda 30 kilo vererek 100 kilodan 70 kiloya düştü.

SORUNLARIM GERİDE KALDI
Dr. Gizem Güneri "Çocukluğumdan beri hep kiloluydum. Uzun süre diyet ve spor ile kilo vermeyi denedim ancak her seferinden verdiğimden fazla kiloyu geri aldım. İlkokul ve ortaokul yıllarında aktif olarak voleybol oynadım. Fakat yine kiloluydum. 2 yıl süren araştırma sürecinden sonra obezite ameliyatı olmaya karar verdim. Bu süre zarfında cerrahi sonrası çocuk sahibi olabilir miyim? Geçirdiğim ameliyat bana farklı problemler çıkarır mı? Yeme alışkanlıklarım değişecek mi? gibi cevap bekleyen sorularım vardı. Dr. Özgür Bey bu konuda gerekli cevapları verdi. Ameliyatım gayet başarılı geçti. İyileşme sürem de iyi geçti. İlk defa liseden sonra bu kilolardayım. Her istediğimde bütün ekip yanımdaydı. Ameliyattan sonra sağlıklı ve düzenli yemek yemeyi öğrendim. Ameliyat olduktan sonra daha önceleri ne kadar gereksiz yükü vücuda yüklediğinizi anlıyorsunuz. Planlı yemek yiyorum. Protein ağırlıklı besleniyorum. Dr. Özgür Demirtaş ve ekibi başta olmak üzere bu süreçte benimle yakından ilgilenen Özel Ege Yaşam Hastanesi personeline teşekkür ederim" dedi. Ameliyatı gerçekleştiren ekibin hekimi olan Op. Dr. Özgür Demirtaş Dr. Gizem Güneri'nin birkaç ay sonra ideal kilosuna ulaşabileceğini söyledi. Ameliyattan sonra ilk bir ayda 10-15 kg arasında kilo kaybı oluştuğunu kaydeden Op. Dr. Demirtaş, "Hastalar ameliyattan sonra ilk 6 ay içinde fazla kilolarının yüzde 80'ini verirler ve 6 ay sonrasında yavaşlar. Ameliyat olan kişiler 3-4 gün içinde taburcu edilirler. İlk 15 gün sıvı gıda, sonrasında püre tarzı beslenme devam eder. Yaklaşık 1 ay sonra katı gıda ile beslenmeye başlanır" diye konuştu. Tüp mide ameliyatlarının kişilerde kilo kaybının yanı sıra yaşam kalitesini de arttırdığını belirten Op. Dr. Demirtaş, şöyle konuştu; "Ameliyattan sonra hastalar giydiği kıyafetten, yaptıkları hobilere kadar bir değişim yaşamaktadır. Sosyal çevreleri değişmektedir. Psikolojik olarak kendilerini daha moralli hissetmekteler. Ayrıca kilo verdikleri için daha önce kullanılan şeker ve tansiyon ilaçlarını da bırakabilmektedirler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fazla kilo esprisi hayatını değiştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN