Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jeotermal Kuşadası’na 12 ay canlılık getirecek

Kuşadası’ndaki jeotermal kaynaklarının ısınma, turizm ve tarım alanlarında değerlendirilmesi için projelendirilme süreci başladı

Giriş Tarihi: 15.3.2017 ABONE OL
Jeotermal Kuşadası’na 12 ay canlılık getirecek
Kuşadası, jeotermalle buluşuyor. Kuşadası'ndaki jeotermal kaynakların ısınma başta olmak üzere turizm ve tarım alanında değerlendirilmesi amacıyla projelendirilerek kullanıma açılması için yasal sürecin başlatılması ilçede büyük heyecan yarattı. Yediyol Şirketler Grubu'nun, Kuşadası'ndaki jeotermal kaynakları kullanıma açma girişimi, Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) ve Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar odası'ndan büyük destek gördü.

İŞSİZLİK JEOTERMALLE BİTECEK
KUTO Başkanı Serdar Akdoğan ve yönetim kurulu üyesi Seydi Yıkılmaz, Yediyol Şirketler Grubu Kuşadası temsilcisi Hasan Göçmen ile biraraya gelerek bilgi aldı. Kuto Başkanı Serdar Akdoğan, "Kuşadası, 1960 yılında Türkiye'de turizm hareketini başlatan ilçe olmasına rağmen bugün Antalya'nın çok gerisinde kaldı. Jeotermal, Kuşadası'nın turizmde yeniden atağa kalkması için tarihi bir fırsat. Jeotermal kaynakların kullanılmasıyla birlikte Kuşadası'nda istihdam en az yüzde 70 artacaktır. Yani termal sadece Kuşadası'nın turizm pastasındaki payını artırırken ilçede işsizliği sona erdirecek önemli bir faktör olacak" dedi. Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Şakar, "Jeotermal ilçe ekonomisine hayat verecek. Bu gelişme 12 ay turizm yapmak, 12 ay canlılık demek. Yani esnafımızın 12 ay kepenk indirmeden faaliyetini sürdürmesi demek. Bundan daha güzel ne olabilir ki" diye konuştu. Yediyol Şirketler Grubu Başkanı Muhammet Şuheyp Mendi ise, "1960'larda Kuşadası turizmde kalkınmaya model olmuştu. Hedefimiz Kuşadası'nın termalle gelen kalkınmada da rol model olması" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jeotermal Kuşadası’na 12 ay canlılık getirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN