8 aydır beklenen adli tıp raporu gözden kaçmış

Giriş Tarihi: 18.3.2017
8 aydır beklenen adli tıp raporu gözden kaçmış

İzmir’de çalıştığı otelde elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden lise öğrencisi 16 yaşındaki Hüseyin Coşgun’un 8 aydır beklenen ölüm raporunun, 3 ay önce geldiği ortaya çıktı

Apartman görevlisi babanın oğlu olan Özel İzmir Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Hüseyin Coşgun, eğitim masraflarını karşılayabilmek için geçen yaz Çeşme'deki bir otelde komi olarak çalışmaya başladı. Lise öğrencisi Hüseyin Coşgun, 15 Temmuz 2016 günü otelde uygunsuz bağlantı yapılan kabloda meydana gelen kaçak nedeniyle elektrik akımına kapılarak ağır yaralandı. Liseli gence ilk müdahaleyi otelin doktoru yaptı. Coşgun ambulansla Çeşme Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan gencinin duran kalbi doktorların müdahalesiyle tekrar çalıştı. Coşgun, ambulans helikopter ile İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nakledildi. Hüseyin Coşgun, 8 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra 22 Temmuz'da hayatını kaybetti.

RAPOR 21 AR ALIK'TA GELMİŞ
Hüseyin Coşgun'un ölümünün ardından başlatılan soruşturma kapsamında dosya kesin ölüm nedenini belirlenmesi için, Çeşme Cumhuriyet Savcılığı, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Davanın başlaması için gereken rapor 8 ayda gelmedi. Acılı aile davanın açılması için yetkililerden yardım istedi. Konuyu araştıran yetkililer İstanbul Adli Tıp Kurumu, dosyanın kendilerine 14 Aralık'ta ulaştığını 21 Aralık'ta Çeşme Savcılığı'na ölüm raporunun gönderildiğini açıkladı. Davanın yeni açıldığını öğrendiklerini söyleyen Coşgun ailesinin avukatı Ülkü Doğan, "Çeşme Savcılık kalemindekiler raporun 21 Aralık'ta kendilerine gönderildiği, ancak genel evrak olarak geldiği için dosyasına gitmediğini söyledi, bu yaşanan gecikmeden dolayı da özür dilendi. Ben görüşmeyi 13 Mart'ta yaptım, 16 Mart günü de davanın açıldığını öğrendik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 aydır beklenen adli tıp raporu gözden kaçmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN