Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Turlar için denetim şart”

Giriş Tarihi: 17.5.2017
“Turlar için denetim şart”

Muğla’da 24 kişinin can verdiği kazanın yankıları sürüyor. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Anık, “Sıkı bir denetim ve kontrolün olması lazım” dedi

İzmir Buca'dan Anneler Günü gezisi için Marmaris'e giden kafileyi taşıyan minibüsün freninin patlayarak 24 kişiye mezar olması gezi turlarında güvenlik tartışmasını başlattı. Kazada eşini kaybeden turun organizatörü Murat Ceylan, bu tür turlar için gerekli olan turizm belgesinin olmadığını itiraf ederek "100 aracı durdursan, ancak bir ya da ikisinde turizm belgesi bulunur. Ben, 5 yıldır bu şekilde yolcu taşımacılığı yapıyorum" açıklamasında bulunmuştu. Ceylan'ın itiraflarının ardından açıklama yapan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, "Kiralık belgeler havada uçuşuyor. Arabanız varsa hemen D2 belgesi kiralarsınız. Biz, bunları bunca yıldır bağırıyoruz. Büyük acentelerde D belgesi olanlar patır patır kiraya veriyor. Bunun bir standardının olması lazım" dedi.

BELGEYİ KİRALIYORLAR
"Türkiye'nin her yerinde belgeler kiraya verilebiliyor" diyen Anık, "Sıkı bir denetim ve kontrolün olması lazım" diye konuştu. Konuyla ilgili EGE Turizm Taşımacılar Derneği (EGETURDER) Başkanı İsmail Cirit'de açıklama yaparak, "Karayolu Taşılar Yönetmeliği taslağının kazaların önüne geçecek ve taşımacılık işi denetleyecek şekilde hazırlanması gerekiyor. Meslek liselerinde sürücü bölümü açılmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Turlar için denetim şart”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN