Bitirilemeyen yol vatandaşı çıldırttı

Konak’ta bir yıldır yapılmayan ve trafiğe kapatılan yol yüzünden sakinleri isyan bayrağını çekti. Belediyeyi göreve davet eden mahalle sakinleri, “Biz neyin cezasını çekiyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 5.8.2017
Bitirilemeyen yol vatandaşı çıldırttı
İzmir'in en merkezi ilçesi Konak'ta sakinlerini isyan ettiren 555/1 sokağın yapımı adeta yılan hikayesine döndü. Sokağın alt tarafındaki benzin istasyonu genişletme çalışmaları nedeniyle yaklaşık bir yıl önce kazı çalışması yaptı. Kazı yapılırken yolda kayma meydana geldi. Bu nedenle yol trafiğe kapatıldı, bir ev de kayan toprakların altında kaldı. Şans eseri evin içinde kimse bulunmaması can ve mal kaybını önledi. Ancak trafiğe kapalı yol yüzünden sokak sakinleri tedirginlik yaşıyor. Acil bir durumda itfaiye, ambulans ya da polis trafiğe kapatılan yola giremiyor.

TOPRAK KAYINCA...
Sokaklarından CHP'ye çok fazla oy çıkmadığı için cezalandırıldıklarını düşünen Zafertepe Mahalle Muhtarı Nuran Dursun, "Sokağımız yaklaşık bir yıldır trafiğe kapalı. Buraya ne ambulans, ne itfaiye ne de polis giremiyor. Geçenlerde rahatsızlanan bir mahalle sakinini, bölge sakinlerimiz ambulansa kadar taşıdı. Yangın çıkarsa itfaiye müdahale edemeyecek. Acaba tarafından cezalandırılıyor muyuz?" diye konuştu. Sokak sakinlerinin sıklıkla kullandığı 545/5 Sokak'taki merdivenin iptal olduğunu söyleyen evli iki çocuk babası 60 yaşındaki Ümit Çakır, "Bu merdiven Yeşillik Caddesi ile bağlantımızı sağlıyordu. Toprak kaymasından dolayı burası iptal edildi. Caddeyle olan bağlantımız da kalmadı. Sokağımızın ve merdivenin yapılması için Konak Belediyesi bugüne kadar somut bir adım atmadı" dedi. 83 yaşındaki 3 çocuk annesi Hanım Melek, "Ben yalnız yaşıyorum. Toprak kayması nedeniyle evimde çatlaklar oluştu. Bu nedenle 6 ay evime giremedim. 4 ay kira yardımı yapıldı. Göz boyamak için çatlayan yerlere sıva yapıldı. Ancak yine de korkuyorum. Evimin sağlamlaştırılmasını istiyorum. Yolumuz bir an önce açılsın. Yazın toz toprak, kışın da çamur oluyor. Bir yolun yapılması bu kadar uzun sürmez" ifadesini kullandı. 54 yaşındaki iki çocuk annesi Aysun Güven, "Artık sabrımız taşıyor. Konak Belediyesi'nden kimse bize aldırış etmiyor. Bir sokağın yolu bir yıldır yapılamaz mı? Bu iş bu kadar zor mu? Artık sesimizi sizin aracılığınızla duyurmak istiyoruz. Ne itfaiye ne ambulans sokağa girebiliyor. Acil bir durumda biri ölse, bir ev yansa bunun hesabını kim verecek" şeklinde tepkisini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitirilemeyen yol vatandaşı çıldırttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN