Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha da büyüyeceğiz

Türkiye’nin ikinci çeyrekte daha da büyüyeceğini ifade eden AK Partili Kerem Ali Sürekli, “İşsizlik rakamlarını da tek hanelere düşüreceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 8.8.2017
Daha da büyüyeceğiz
Milletvekili Kerem Ali Sürekli, İzmir'in Bergama ilçesindeki ziyaret ve buluşmalarını sürdürdü. Gün boyunca Bergama'da vatandaşlarla bir araya gelen Sürekli, vatandaşlardan gelen talepleri dinledi.

DAHA DA BÜYÜYECEĞİZ
Geçen yıl 15 Temmuz'da ülkesine, meydanına sahip çıkanların, demokrasiyi kurtardıkları gibi, ertesi gün işlerinin başına geçerek üretimlerini durdurmayarak ekonomiye de sahip çıktıklarını belirten Sürekli, 2016 yılında hükümetin milletle bütünleşerek aldığı tedbir ve teşviklerle 2.9 oranında bir büyüme sağlandığını söyledi. Sürekli, "Büyüme oranları bizim istediğimiz rakamlar değil ama o hain darbe girişimi bizim dışımızda dünya üzerinde herhangi bir ülkede meydana gelseydi bu kadar kısa zamanda toparlanamazdı. Şükürler olsun 2017 yılında güçlü bir başlangıç yaptık. Yüzde 5 oranında büyümeyi yakaladık. İkinci çeyrekte daha da büyüyeceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Enflasyonu ve işsizlik rakamlarını yıl sonunda, tek hanelere düşüreceğiz. Ama bu yeter mi? Tabii ki yetmez. Daha fazla çalışmamız gerekir" diye konuştu. Hükümet olarak her yıl 1 milyon gence iş bulmak zorunda olduklarını kaydeden Sürekli, bunu da yeni yeni pazarlar bularak, üretimi çeşitlendirerek başaracaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha da büyüyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN