Başarı kürsüsüne üç senedir abone

İzmir’de, küçük yaşta piyanoya yönlendirilen Nehir Özzengin, başarılarıyla gelecek vaadediyor. Yurt dışında konserler vermek isteyen Özzengin, “Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim” dedi

Giriş Tarihi: 14.8.2017
Başarı kürsüsüne üç senedir abone
İzmirli Nehir Özzengin, 9 yaşından beri uluslararası piyano yarışmalarında aldığı derecelerle dikkati çekiyor. Ailesi tarafından 4 yaşında müzik yeteneği keşfedilen 12 yaşındaki Nehir Özzengin, öğretmenleri tarafından piyanoya yönlendirildi. Türk- Alman Kültür ve Eğitim Vakfı İlköğretim Okulları 7. sınıf öğrencisi Özzengin, 5 yıl önce burslu kazandığı Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müzik Akademisi'nde klasik piyano eğitimi aldı. Katıldığı 4 uluslararası yarışmada dereceye giren Özzengin, "Uluslararası Mozart Akademi Piyano Yarışması"nda ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin sahibi oldu. Özzengin, "Uluslararası Cesar Frank Piyano Yarışması" ile son olarak 26 ülkeden 80 kişinin katıldığı "Uluslararası Ischia Piyano Yarışması"nda da ikinciliği kazandı. Her gün en az 2-3 saat piyano çalışan Özzengin, tatil için gittiği mekanlarda dahi bu enstrümanın bulunması şartı arıyor. Özzengin, çalışmalarını evde sürdürebilmek için ise iyi bir akustik piyanoya sahip olmak istiyor. Konak ilçesinde yaşayan Nehir Özzengin, piyano sevgisini ve hayallerini anlattı. Piyano çalarken kendini çok mutlu ve daha olgun hissettiğini belirten Özzengin, "Sahneye çıkıp alkışları duyunca hem heyecanlanıyorum hem de onları duymak beni gururlandırıyor, daha da motive ediyor. Selamımı verdikten sonra piyano başına oturduğum zaman sadece 'piyano ve ben' oluyorum. Seyircileri ve tüm sesleri unutarak parçama başlıyorum" dedi.

HER SENE ÖDÜL ALDI
Yarışmalarda aldığı derecelerle Türkiye'nin ismini duyurabilmenin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Özzengin, "9 yaşından beri art arda her sene ödül aldım. İleride yurt dışında konserler vermek, ülkemi çok iyi şekilde temsil eden bir piyanist olmak istiyorum" diye konuştu. Baba Devrim Özzengin ise kızının uluslararası yarışmalarda aldığı derecelerin kendisini ve eşini çok mutlu ettiğini ifade etti. Piyano eğitmeni Seçil Saykan Türker, Nehir'in yarışmada derece elde etmesinden büyük mutluluk duyduğunu kaydederek, "Ailesinin de desteği çok önemli, maddi ve manevi büyük destek veriyorlar Nehir'e. Nehir desteklenirse daha büyük başarılara adım atacaktır diye düşünüyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarı kürsüsüne üç senedir abone
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN