Türkiye'nin en iyi haber sitesi

13 bin öğrenciye çevre eğitimi

Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği'nce, Çevre Konulu Eğitim ve Bilinçlendirme Projesi kapsamında 13 bin ortaokul öğrencisine çevre eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 14.11.2017 15:58
13 bin öğrenciye çevre eğitimi

Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği tarafından 2013 yılında 'Atık Deyip de Geçersen Kuruyacak, Sahip Çıkarsan Yeşerecek Bu Topraklar' adlı proje kapsamında başlayan eğitimlerde ilk yıl merkeze bağlı 60 okuldan 3 bin öğrenciyle 300 sanayi ve işletme yöneticisine eğitim verildi.

Zafer Kalkınma Ajansı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin de destek verdiği projenin beşinci yılında ise Afyonkarahisar merkeze bağlı 60 ortaokulun 5'inci sınıf öğrencileri dahil edildi. Belirli aralıklarla Atıksu Arıtma Tesisine götürülen öğrencilere tesisteki toplantı salonunda atıksular, su tasarrufu ve çevre kirliliğinin azaltılmasına yönelik farkındalık eğitimi verildi.

Eğitimlerin ardından Atıksu Arıtma Tesisinin bir bölümünde özel olarak yaptırılan seyir platformundan öğrencilerin tesisi görmeleri sağlandı. Sürdürülebilir çevre yönetiminin başarıya ulaşmasında en önemli unsurun çevreye duyarlı insanlardan oluştuğu vurgusunu ön plana çıkaran projede, şu ana kadar teknik gezi ve eğitime katılan öğrenci sayısı yaklaşık 13 bine ulaştı.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın da zaman zaman öğrencilerle birlikte katıldığı eğitimlerde; öğrencilere eğitim öncesi ve sonrası olmak üzere iki kez anket uygulanarak farkındalık oranları hesaplandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
13 bin öğrenciye çevre eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN