Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dokuz ayda 40 kilogram verdi

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Obezite ve Diyet Polikliniği’ne başvuran Şefika Ercan (29) 40 kilo vererek sağlığına kavuştu.

Giriş Tarihi: 15.11.2017 16:17
Dokuz ayda 40 kilogram verdi

Çiğli BEH Obezite ve Diyet Polikliniği ile sağlığına kavuşan Şefika Ercan oğluna halime kalınca 36 kilo aldığını belirterek, bir gnü oğlu okulda iken tansiyonunun yükselmesi üzerine hastaneye kaldırıldığını, Çiğli BEH Obezite ve Diyet Polikliniği'ne başvurduğunu, Endokrinoloji Uzmanı Dr. Devrim Dölek Çetinkaya ve Diyetisyen Emre Ongan ile tedaviye başladığını anlattı. Şubat ayından bu yana doktor kontrolünde her sabah erken kalkıp, spor yapan Ercan, 9 ayda 40 kilo verdi. Diyet listesinin dışına çıkmayan Ercan, yıllarca 40 kiloyu boşuna taşıdığını söyledi. Diyetisyen Emre Ongan "Şefika Ercan Tip 2 Diyabet hastasıydı. Kliniğimize Şubat ayında yüksek kan glikozu değerleri, hipotroid ve obezite tablosuyla başvurdu. Hastamız, endokrin uzmanı muayenesinden sonra yönlendirildiği obezite polikliniğinde 99 kilogram ile tıbbi beslenme tedavisi ve düzenli fiziksel aktiviteye başlatıldı.

Kendisine verilen diyabete özgü beslenme programına uyarak, beslenme alışkanlıklarındaki hataları düzelterek, öğün atlamayıp düzenli spor yaparak ve medikal tedaviyi de aksatmadan 9 ayda toplam 40 kg zayıfladı. Bu ağırlık kaybı içerisinde de yüzde 80'lik yağ dokusu kaybı gerçekleşti ve 59 kg olan ideal ağırlığına ulaştı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokuz ayda 40 kilogram verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN