Türkiye'nin en iyi haber sitesi

14 Şubat’ta en değerli hediye

Figen Karavaş eşi Salih Karavaş’a, İsmail Tokgöz ise karısı Candan Tokgöz’e en özel Sevgililer Günü hediyesi verdi. Eşlerinden karaciğer alan Karavaş ve Tokgöz’ün sevinci görülmeye değerdi

Giriş Tarihi: 15.2.2018
14 Şubat’ta en değerli hediye
İzmir'de 14 Şubat Sevgililer Günü'nde, Figen Karavaş ve İsmail Tokgöz'ün eşlerine verdikleri hediyeler, "hayat" oldu. 46 yaşındaki Figen Karavaş, 52 yaşındaki kocası Salih Karavaş'a, 38 yaşındaki İsmail Tokgöz, 31 yaşındaki Candan Tokgöz'e İzmir Kent Hastanesi'nde karaciğerlerinden parça vererek en güzel hediyeyi sundu. İzmir'de yaşayan eski milli atlet Salih Karavaş'a, 2000 yılında Primer Sklerozan Kolanjit (PSK) tanısı koyuldu. Durumu kötüleşen Salih Karavaş'ın nakil sürecine girdiği ve acil ameliyata alınması gerektiği söylendi. Figen Karavaş, kocasından habersiz donör adayı oldu.Yapılan tetkikler sonucunda genç kadının uygun verici olduğu belirlendi. Gerçekleştirilen operasyonla Salih Karavaş'a eşinden alınan karaciğer parçası nakledildi.

HİÇ DÜŞÜNMEDİ
Eşinden hayat hediyesi alan bir başka hasta ise Candan Tokgöz oldu. 2006 yılında Otoimmun Hepatit tanısı koyulan Candan Tokgöz, ilaç tedavileriyle 2017'e kadar zaman zaman sıkıntılı süreçler geçirerek geldi. Ancak siroz gelişmesi üzerine karaciğer nakli kararı alınan Tokgöz için, eşi İsmail Tokgöz donör oldu. Gerçekleştirilen başarılı ameliyat ile nakil gerçekleştirildi. Karavaş ve Tokgöz çifti, Sevgiler Günü için nakil oldukları hastanede doktorlarıyla bir araya geldi. Hem yeni hayatlarını pasta keserek kutlayan hem de Sevgililer Günü'ne "organ bağışı" çağrısı yaptı.

BÖBREĞİNİ EŞİNE VERDİ
İzmir'de yaşayan Cennet Yüksel, bir böbreği yüzde 10 çalışan, bir böbreği işe küçülen 23 yıllık hayat arkadaşı Abdullah Yüksel'e hiç düşünmeden donör oldu. Başarılı gerçekleştirilen operasyon ile Abdullah Yüksel, yeniden hayata bağlandı. Abdullah Yüksel, "Allah onu başımdan eksik etmesin. Böyle bir konuda, canından can vermesi kolay değil" dedi.

HUZUREVİNDE CAN YOLDAŞI OLDULAR
Manisa Huzurevi Vakfı Suphi Egemen-Abdürrahim Ot Dinlenme Evi, 20 yıl önce ilk eşlerini kaybettikten sonra huzurevine gelen 88 yaşındaki Hayrullah ve 78 yaşındaki Sonay Duryılmaz çiftinin tekrar aşkı buldukları yer oldu. Huzurevinde tanışarak 18 yıl önce evlenen çift, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sevgileriyle gençlere örnek oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
14 Şubat’ta en değerli hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN