Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgür KAYNAR: Milli medya

Giriş Tarihi: 18.5.2018
Caloğlu Yokuşu'nda Babıali'nin gazete mürekkebi kokusunu az teneffüs etmedim çocukluğumda...
Gazeteci olmayı daha o günlerde kafama koymuştum, okulunu okumaya karar verdiğimde ise tercihim Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi olmuştu.
Ankara ile birlikte o dönemin en popüleriydi, hatırı sayılır yüksek puanlarla girilebiliyordu.
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin diğerlerinden farkı, uygulamalı eğitim verilen Ege Ajans ile bir ilki başarmasıydı.
Mesleğe 25 yıl önce daha üniversite öğrencisiyken adım attığım Ege Ajans'ın mimarı ise yıllarca gazetecilikte dirsek çürüttükten sonra akademisyenliğe geçen saygıdeğer hocam Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı idi.
Ege Üniversitesi ve Ege Ajans ile bağımı mezun olduktan sonra da koparmadım, seneler sonra bu kez doktora öğrencisi olarak döndüm.

BÜYÜK ŞANS
Bir zamanlar kapısını aşındırdığım Ege Ajans'ta şimdi gençleri haber peşinde heyecanla koşarken gördükçe hem geçmişe gidip kendimi görüyorum hem de o öğrencilerin ne kadar şanslı olduğunu aklımdan geçiriyorum.
İzmir'de bir bilim kurumumuz daha öğrencilerini o şansa kavuşturdu...
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Medya Merkezi ile Medya ve İletişim Bölümü'nde uygulamalı eğitime geçildi.
Buranın da mimarı tıpkı 33 yıl önce Ege Ajans'ı kuran Oğuzhan Hoca gibi bizim medya mahallesinin akademi dünyasına kazandırdığı isimlerden İKÇÜ Genel Sekreteri Nuretdin Memur...
Rektör Prof. Dr. Saffet Köse'nin öncülüğünde modern stüdyolara ve çalışma atölyelerine sahip böyle bir merkezde imzası olan Memur, övgüyü ve teşekkürü fazlasıyla hak ediyor.
Çünkü...
Ülkemizin milli hassasiyetlere sahip medyaya olan ihtiyacı malum.

HAYIRLI OLSUN
Medyamız milli olmaz ise eğriler doğru, doğrular da eğri gösterilir, vatan toprakları üzerinde oynanan kirli oyunlar yalan perdeleriyle örtülür, millet fitne çukurundan başını çıkaramaz!
Toplum mühendislerinin güdümünde hareket edip, türlü türlü algı operasyonları ile suyu bulandırıp zihinleri zehirleyenlere meydanı boş bırakamayız.
Kalemini satmayan, vatan ve millet menfaatlerini her türlü menfaatin üstünde tutan vatanperver gazetecilerin haberleri ile millet doğru bilgilendirilmeli ve gerçekleri bilmeli.
İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın açılışını gerçekleştirdiği İKÇÜ Medya Merkezi, yetiştireceği genç gazetecilerle işte bu hassasiyetlere sahip milli medyaya önemli katkılar sağlayacaktır...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgür KAYNAR: Milli medya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN