Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk polisinden öğrencilere gezi

ÇOGEP kapsamında yürütülen “Bahar Dalları 3” projesiyle İzmirli öğrenciler ve ’yi gezdi. Minik öğrencilere milli birlik ve beraberlik duyguları aşılandı

Giriş Tarihi: 13.6.2018
Çocuk polisinden öğrencilere gezi
GEZİP GÖRDÜLER
Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen "Bahar Dalları 3" isimli proje ile İzmir'den ortaokul öğrencileri Eskişehir ve Çanakkale illerini gezip görme fırsatı buldular. Menderes Ataköy Ortaokulu öğrencilerinden 36 öğrenci Eskişehir'e, Beydağ 80. Yıl Aşağı Aktepe Ortaokulu'ndan 34 öğrenci ise Çanakkale'ye götürüldü. Öğrenciler, Eskişehir Porsuk Çayında tekne turu yaptı. Ardından kentin önemli merkezlerine ziyaret gerçekleştirdi.

?TARİHİ ÖĞRENDİLER
Öğrenciler gezinin Çanakkale bölümünde ise, Assos Antik Kenti, Cumhuriyet tarihinde önemli yeri olan Kilitbahir Kalesi, Rumeli ve Mecidiye Tabyaları, Şahindere Sargı Yeri, Abide ve Şehitlikler, 57. Alay, Conkbayırı'nı gezdi. Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde 3 boyutlu gösterilerinin de bulunduğu sinevizyon gösterisini izleyen öğrencilere, tarihi ve kültürü koruma bilinci aşılandı. Emniyet'ten yapılan açıklamada, "Çocuklarımızın milli birlik ve beraberlik konularını pekiştirmeleri amaçlandı. Ayrıca ortak yaşam kuralları anlatıldı" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk polisinden öğrencilere gezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN