Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savcı 16 yıllık kayıp dosyasını tekrar açtı

’de 16 yıl önce evinin önünden kaçırılan Osman Dikici’nin dosyası tekrar açıldı. Dikici’yi bulmak için uzman polisler görevlendirildi

Giriş Tarihi: 13.6.2018
Savcı 16 yıllık kayıp dosyasını tekrar açtı
İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde 2002 yılında market işleten ve o zaman 30 yaşında olan Osman Dikici, evinin önünden aracına bineceği sırada kimliği belirsiz kişilerce bir otomobile bindirilip kaçırıldı. O andan itibaren Osman Dikici'nin bulunması için ailesi girişimlerde bulundu. Osman Dikici'nin babası Kemal Dikici ile yakınlarının bu arayışları sırasında, pek çok sahte ihbar geldi. Umut tacirleri, Osman Dikici'nin bulunduğu yolunda haberler vererek ailenin binlerce lirasını aldı. Ailenin gerek kendi imkanları, gerekse de çeşitli kamu görevlileriyle yaptıkları görüşmeler sonrasında yürütülen resmi işlemlerden sonuç alınamadı. 16 yıllık süre içerisinde polisin yürüttüğü soruşturmalardan da sonuç çıkmayınca Osman Dikici'nin kaybolması sır olarak kaldı.

UZMAN EKIP KURULDU
Karşıyaka Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yılmaz Karaayak, dosyayı yeniden ele aldı. Hem ailedeki hem de polisteki dosyaları evrakı ince ayrıntılarına kadar inceledikten sonra faili meçhul dosyanın raftan indirilmesini istedi. İzmir Emniyeti ile de görüşüp uzman polislerden oluşan bir de ekip görevlendirdi. Baba Kemal Dikici, "Yaptığımız mücadele sonuç verdi. Savcımız bizi dinledi, polisi dinledi, sonunda da oğlumuzun bulunması için yeniden dosyayı açtı. Bu gelişme bizim için yeniden umut ışığı oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı 16 yıllık kayıp dosyasını tekrar açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN