Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgür KAYNAR: Milliyetçilik

Giriş Tarihi: 14.6.2018
MHP İzmir Birinci Bölge Birinci Sıra Adayı Prof. Dr. Hasan Kalyoncu'yu İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ziyaretinde dinledim.
Her şeyden önce Prof. Dr. Kalyoncu, tipik akademisyen formatının dışında başarılı bir bilim insanı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve parti yönetimi, Ege Üniversitesi'nde rektör yardımcılığı yapan Hasan Hoca'yı İzmir listesinin birinci sırasına koyarak verdikleri önemi ve duydukları güveni sergiledi.
Prof. Dr. Kalyoncu, ülkemizin son döneminde MHP'nin üstlendiği kritik rolü ve Cumhur İttifakı'nın uzun uzun anlattı.
Ülkemiz üzerinde oynanan sinsi oyunların, insanımızın zihnine yerleştirilmek istenen zehirli fikirlerin yegane panzehirinin milliyetçilik ve vatan sevgisi olduğunun altını da çizdi.
Ulu Önder Atatürk'ün, vatanperver silah arkadaşlarıyla arkalarına Türk Milleti'ni alarak kurduğu devletimizin tam bağımsız geleceğinin teminatı olarak milliyetçilik ilkesini gösteren Hasan Hoca'yı dinlerken, geçmişe, Gediz Üniversitesi'nde görev aldığım döneme gittim.
FETÖ'nün henüz FETÖ olarak adlandırılmadığı o günlerde, cemaatçi denilen kişilerin en büyük alerjisi milliyetçilikti.
Benim ve benim gibi düşünenlerin milliyetçi söylemleri onları rahatsız ediyordu.
Takıyye ustalıklarıyla her türlü sinsiliklerini gizlemedeki başarılarını artık cümle alemin bildiği o dönemin cemaatçileri, bugünün ise FETÖ'cüleri, milliyetçiliğe olan düşmanlıklarını gizleyemiyordu.
Türk Dünyası Öğrenci Topluluğu'nu kurmak istediğimizde bu alerjileri tavan yapmış, bazen açıktan, çoğunlukla da dolaylı salvolarla önümüze taş koymaya kalkmışlardı.
Sıkı bir Türk milliyetçisi olan Prof. Dr. Seyfullah Çevik rında bulunca geri adım atmak zorunda kalmışlar, ancak o topluluğun cılız kalması için ellerinden geleni de artlarına koymamışlardı.
Hele 17-25 Aralık sonrası saflar netleştikçe milliyetçilik düşmanlıklarını bizim Türk Dünyası Öğrenci Topluluğu üzerinden alenen sergilemişler, sırf bize inat olsun diye Sevan Nişanyan gibilerini karşımıza dikmişlerdi.
MHP'li Prof. Dr. Hasan Kalyoncu Hoca'yı dinlerken, her anı dersle dolu işte o günlere gittim.
Prof. Dr. Kalyoncu'nun dediği gibi devletimizin taşıyıcı sistemi, Atamızın ilkeleri arasında en çok önemsediği milliyetçiliktir.
Bu vatan topraklarında her türlü siyasi fikir, pergelin sabit ayağı gibi Atatürk milliyetçiliğine dayanmalı ve oradan bir milim dahi sapmamalıdır.
Bunun dışındakiler zehirlidir, bizim değildir!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgür KAYNAR: Milliyetçilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN